Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Відтік російських грошей з Кіпру перевищив $10 млрд в 2018 році

Відтік російських грошей з Кіпру перевищив $10 млрд в 2018 році

Кіпр втрачає свої позиції у зв’язку з посиленням боротьби з відмиванням грошей через офшори

Відтік російських грошей з Кіпру перевищив $10 млрд в 2018 році
фото pixabay.com

За підсумками 2018 року чистий відтік російських грошей у кіпрські інвестиції склав рекордні $10,3 млрд. Це найбільший показник за 12 років підрахунків по всіх країнах світу, передає The Bell.

Це означає, що російський бізнес все рідше користується кіпрською юрисдикцією через можливі санкції, посилення банківських норм і боротьби з відмиванням грошей.

Інвестиції Кіпру – це в основному гроші російського походження. Скорочення ПІІ в Росію означає і те, що в Росію повертається все менше виведених в офшори коштів.

Але російські гроші перетікають в інших напрямках. За статистикою російського центробанку, одночасно з відтоком кіпрських інвестицій відразу кілька інших юрисдикцій, популярних для створення офшорів, показали приплив російських інвестицій:

  • Нідерланди – плюс $7,9 млрд;
  • Великобританія – плюс $2,5 млрд;
  • Швейцарія – плюс $1,7 млрд;
  • Британські Віргінські острови – плюс $1,5 млрд;
  • Франція – плюс $1,1 млрд;
  • Багами – плюс $923 млн;
  • Бермуди – плюс $814 млн.

Як видно, колись головні офшори, Британські Віргінські острови і Кіпр, знижують своє значення, а гроші в основному переводяться в «стару Європу».

У 2018 році частка російських депозитів в банківському секторі Кіпру була трохи більше 5%, близько  3 млрд євро. Для порівняння, шість років тому російські компанії тримали на Кіпрі близько $19 млрд.

Найбільшу роль у «вигнанні» росіян з банківської системи Кіпру зіграли США: після візиту чиновника мінфіну США кіпрські банки почали закривати рахунки росіян.

Розміщення капіталу в кіпрській юрисдикції стало для росіян некомфортним. Перша причина – в підвищені ризиків саме для російських грошей через можливі санкції, які можуть призвести до блокування рахунків. Друга – в посиленні регуляторного тиску на Кіпрі: у 2018 році Центробанк Кіпру значно посилив вимоги до іноземних компаній. Місцеві банки зобов'язали ідентифікувати серед своїх клієнтів компанії-«пустушки», які не ведуть реальної діяльності, і припинити з ними відносини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті