Захворіло у світі
11,565,414
Померло у світі
536,650
Вилікувалось у світі
6,258,471
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
Трибунал ООН вимагає від Росії відпустити українських моряків

Трибунал ООН вимагає від Росії відпустити українських моряків

Росія і Україна мають уникати подальшого загострення конфлікту, заявили в ООН

Трибунал ООН вимагає від Росії відпустити українських моряків
фото DR

Міжнародний трибунал ООН з морського права постановив, що Росії слід негайно звільнити українських моряків, затриманих в результаті конфлікту в Керченській протоці. Про це повідомляє «Інтерфакс». За таке рішення проголосувало 19 суддів, проти – один, російський суддя Колодкін.

«Трибунал вважає за необхідне вимагати від Російської Федерації звільнити три українських кораблі і 24 затриманих українських моряки і дозволити їм повернутися в Україну», – заявив голова трибуналу Пак Чжин Хе.

Він зазначив, що «Росії і Україні потрібно утримуватися від заходів, здатних загострити суперечку щодо інциденту в Керченській протоці».

Трибунал, водночас, повідомив, що не вимагатиме від Росії зупинити кримінальні слухання щодо конфлікту в Керченській протоці, які тривають зараз у Москві.

Нагадаємо, слухання Міжнародного трибуналу щодо українських моряків почалися ще 10 травня і проходять без участі Росії, яка повідомила суд про свою відмову брати в них участь.

Нагадаємо: 25 листопада минулого року Росія застосувала зброю в Азовському морі проти українських катерів. Після виходу з Керченської протоки катери прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по трьох українських кораблях. Всі три кораблі були виведені з ладу й захоплені агресором разом з екіпажем. Повідомлялося про шістьох поранених серед українських моряків. Внаслідок інциденту РФ затримала 24 українських моряків.

15-16 січня Лефортовський суд Москви на три місяці продовжив арешт усім 24 полоненим українським моряка, які були затримані РФ у листопаді минулого року під час інциденту поблизу Керченської протоки.

Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав політичними в'язнями 24 українських моряків, захоплених прикордонниками РФ у Керченській протоці в листопаді 2018 року.

У квітні 2019 року Україна звернулася Міжнародний трибунал ООН з морського права, вимагаючи повернути моряків і кораблі. Росія заявила, що суд не володіє юрисдикцією для розгляду інциденту в Керченській протоці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті