Вибори до Європарламенту: громадяни 21 країни ЄС обирають депутатів

Вибори до Європарламенту: громадяни 21 країни ЄС обирають депутатів

Голосування триватиме до 23:00, коли закриються дільниці в Італії

Вибори до Європарламенту: громадяни 21 країни ЄС обирають депутатів

Виборці у 21 країні Євросоюзу сьогодні обирають своїх представників до Європарламенту. Про це пише dw.

Зокрема, голосування у Німеччині почалося о 8:00. Ця країна має найбільше число представників у Європарламенті – 96. Тут обирати депутатів Європарламенту мають право 64,8 млн виборців, з яких 3,9 млн – громадяни інших країн ЄС.

Також вибори проходять сьогодні в Австрії, Бельгії, Болгарії, Данії, Іспанії, Італії, Естонії, Фінляндії, Греції, Литві, Люксембурзі, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Угорщині, Франції, Хорватії, Швеції та на Кіпрі.

Останніми закриються виборчі дільниці в Італії – о 23:00.

Додамо, що за минулі три дні вибори вже пройшли у Великобританії, Нідерландах, Ірландії, Чехії, Латвії, на Мальті та у Словаччині.

Нагадаємо: вибори у ЄС почались 23 травня. Право голосу в 28 країнах-членах ЄС мають 427 млн осіб.

Під час голосування виборці мають обрати 751 євродепутата. За кожною з 28 країн-членів зарезервована певна кількість місць у ЄС. Найбільше їх у Німеччини – 96, Франції – 74, Італії та Великобританії – по 73. Невеликі країни – Кіпр, Люксембург та Мальта – мають лише по шість євродепутатів.

Коли Великобританія залише склад ЄС, кількість членів Європарламенту зменшиться до 705. Тоді британські місця розподілять між іншими країнами.

Опитування показали, що до третини місць у Європарламенті можуть отримати крайні праві, євроскептики та популісти, повідомляє агенція dpa. Офіційні результати у всіх державах ЄС будуть опубліковані тільки після завершення останнього дня голосування. Перші офіційні прогнози результатів виборів у Європарламенті оголосять уже сьогодні ввечері.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло