Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Fiat Chrysler запропонував Renault об’єднатись

Fiat Chrysler запропонував Renault об’єднатись

Це дозволить створити з двох компаній третього за величиною автовиробника у світі

Fiat Chrysler запропонував Renault об’єднатись
фото www.flickr.com/photos/binky_images

Fiat Chrysler зробив «трансформаційну» пропозицію щодо злиття всіх акцій із французьким конкурентом, компанією Renault. Про це повідомляє Reuters.

У рамках угоди може бути створений третій за величиною світовий автовиробник. Реалізація угоди щодо злиття дозволить створити автовиробника, який продаватиме 8,7 млн автівок на рік, і матиме сильну присутність у ключових регіонах, на автомобільних ринках та в технологіях,що дозволить зекономити 5 млрд євро.

«Широкий портфель брендів, який доповнює один одного, забезпечить повне охоплення ринку, від розкішних авто до мейнстріму», – йдеться в повідомлення FCA.

Імовірна угода об’єднає двох автовиробників в одну холдингову компанію. Після виплати акціонерам FCA спеціального дивіденду в розмірі 2,5 млрд євро кожна група отримає 50% об’єднаної компанії у вигляді нових акцій.

Потреба в консолідації серед автовиробників виросла у зв’язку з проблемами, пов’язаними з електрифікацією,  посиленням норм викидів та дороговартісними новими технологіями, які розробляються для під’єднаних та автономних транспортних засобів.

Нагадаємо: у квітні стали відомими наміри Renault запропонувати Nissan Motor Co створити спільну холдингову компанію, у якій обидві компанії матимуть рівні можливості. 

Пізніше Nissan вирішила не звільняти свого гендиректора попри те, що на цьому наполягала Renault, яка є її основним акціонером. Той факт, що Хірото Сайкава залишиться главою Nissan, імовірно, розглядатиметься як відсіч Renault, що наполягала на зміні керівництва в Nissan «як прелюдії до переговорів щодо злиття автовиробників».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті