Захворіло у світі
113,459,829
Померло у світі
2,518,393
Вилікувалось у світі
64,026,286
Захворіло в Україні
1,342,016
Померло в Україні
25,893
Вилікувалось в Україні
1,168,321
Суд скасував санкції НКЦПФР до «Таск-брокер»

Суд скасував санкції НКЦПФР до «Таск-брокер»

Позивач спростував у суді факт маніпулювання цінами на акції «ДТЕК Дніпроенерго», «ДТЕК Західенерго» і «Ясинівський коксохімічний завод»

Суд скасував санкції НКЦПФР до «Таск-брокер»
Фото: Shutterstock

Окружний адміністративний суд Києва скасував санкції у вигляді 170 000 грн штрафу Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до компанії «Таск-брокер», передає Stockworld із посиланням на матеріали суду.

Зокрема, компанія подала позов до суду з проханням визнати незаконними санкції з боку комісії за нібито маніпулювання цінами на фондовому ринку.

При цьому позивач повідомив, що їм у виконання договору з біржею здійснювалася підтримка цін і/або обсягів торгів цінними паперами, що прямо передбачено чинним законодавством і прямо виключає наявність факту правопорушення.

В результаті розглядів суд вирішив повністю задовольнити позов до НКЦПФР та визнав протиправним та скасував постанову НКЦПФР №723-ДП-Т від 27 грудня 2018 року, а також ухвалив стягнути з Комісії судовий збір в розмірі 1 921 грн на користь «Таск-брокера».

Цією постановою НКЦПФР застосувала санкції у вигляді штрафу в 170 000 грн до компанії за нібито маніпулювання цінами на акції «ДТЕК Дніпроенерго», «ДТЕК Західенерго» і «Ясинівський коксохімічний завод». Слід зазначити, що несплата саме цього штрафу стала приводом для зупинки Комісією дії ліцензій торговця цінними паперами «Таск-брокера» 17 травня 2019 року, що також компанія оскаржує у суді.

Раніше, ДТЕК Ахметова купив два обленерго у російської VS Energy.

Нагадаємо: НКЦПФР затвердила план заходів зі створення умов для функціонування в Україні енергетичних хабів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті