Samsung ставить під загрозу плани VW з виробництва електрокарів

Samsung ставить під загрозу плани VW з виробництва електрокарів

Південнокорейська компанія не в змозі поставити узгоджені раніше кількість акумуляторів для авто

Samsung ставить під загрозу плани VW з виробництва електрокарів
фото www.flickr.com/photos/eclecticstudio

Група Volkswagen найближчим часом може зіштовхнутись із гострою проблемою нестачі акумуляторних батарей для реалізації свого амбітного плану із випуску електрокарів. Про це повідомляє Electrek.

Причиною цьому став один з постачальників автовиробника, а саме південнокорейська Samsung. Виявилось, що компанія може гарантувати поставку батарей для електрокарів в обсязі, що в чотири рази нижче, ніж сторонами було узгоджено раніше.

З метою випуску 3 млн електрокарів на рік усіма брендами концерну (VW, Audi, Porsche та іншими), компанія спочатку вирішила виготовляти батареї самостійно, але згодом відмовилась від цієї ідеї. Замість цього VW підписали контракт на поставку акумуляторів на суму $48 млрд з компаніями-виробниками батарей. Концерн розділив ці мільярди між кількома компаніям Samsung SDI, LG Chem, SK Innovation и CATL.

Спочатку Samsung погодилась поставляти партнеру з Німеччини батареї сумарною потужністю трохи більше 20 ГВт на год. Цього достатньо для виробництва 200 000 EV, оснащених 100-кіловатною АКБ. Однак в ході детальних переговорів з'ясувалося, що південнокорейська компанія може гарантувати постачання батарей потужністю не більше 5 ГВт на год.

Видання зазначає, що ця ситуація може спонукати VW збудувати свій власний завод з випуску VW-батарей. Відомо, що на початку травня концерн спільно з шведською Northvolt розробив проект з будівництва в Німеччині такого заводу вартістю 1 млрд євро. Кінцеве рішення VW прийме до кінця цього року.

Цей проект, якщо буде реалізований, спонукатиме й інших автовиробників інвестувати у виготовлення акумуляторних батарей,  а не покладатись на постачальників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті