«Укртрансгаз» та FGSZ збільшують потужність транспортування газу з Угорщини на 14%

«Укртрансгаз» та FGSZ збільшують потужність транспортування газу з Угорщини на 14%

Це збільшить технічну можливість імпорту природного газу в Україну з Угорщини

«Укртрансгаз» та FGSZ збільшують потужність транспортування газу з Угорщини на 14%
Фото: utg.ua

«Укртрансгаз» та FGSZ збільшують потужність транспортування газу з Угорщини в Україну на 14% – з 17,1 до 19,5 млн. кубометрів на добу. Про це повідомляє прес-служба АТ «Укртрансгаз».

«За результатами проведення низки підготовчих заходів операторами ГТС України та Угорщини, технічна потужність транспортування природного газу за напрямком Угорщина – Україна збільшена на 14%. Відповідні корегування вже внесені в угоду про взаємодію між АТ «Укртрансгаз» та FGSZ LTD і вступають в дію, починаючи з 30 травня 2019 року. Оператори домовилися про збільшення загальної потужності у точці ГВС «Берегдароц» з 17,1 до 19,5 млн куб. м на добу», – йдеться в повідомленні.

Такі зміни значно збільшують технічну можливість імпорту природного газу в Україну з Угорщини, що є особливо важливим у контексті підготовки до зимового сезону 2020 року.

Також в компанії нагадують, що договір  між «Нафтогаз України» та «Газпром» закінчується наприкінці 2019 року, і «наразі жодних нових угод не підписано, Україна готується до ймовірності припинення транзиту з початку 2020 року».

«Для зменшення ризиків та стабільного проходження наступного опалювального сезону в Україні, необхідно накопичити близько 20 млрд куб. м газу в підземних сховищах України. Що складає на 3 млрд куб. м газу більше в порівнянні з попереднім періодом 2018 року», – вважають в «Укртрансгазі».

Угорський напрямок імпорту стає все більш популярним серед замовників послуг АТ «Укртрансгаз». Так, у 2016 році з Угорщини до України було завезено близько 1 млрд куб. м газу, у 2017-му – 2,8 млрд куб. м, а в 2018-му – вже 3,4 млрд куб. м.

З початку 2019 року за цим напрямком вже було імпортовано 0,92 млрд куб. м, що на 66% більше за аналогічний період 2018 року.

Раніше повідомлялось, що «Укртрансгаз» запустив третій газоперекачувальний агрегат на КС «Гребінківська» газопроводу «Прогрес».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію