Захворіло у світі
1,362,936
Померло у світі
76,373
Вилікувалось у світі
292,188
Захворіло в Україні
1462
Померло в Україні
45
Вилікувалось в Україні
28
Суд скасував рішення НБУ про виключення PwC з реєстру аудиторів банків

Суд скасував рішення НБУ про виключення PwC з реєстру аудиторів банків

НБУ оскаржить це рішення Окружного адміністративного суду Києва

Суд скасував рішення НБУ про виключення PwC з реєстру аудиторів банків
Фото: Shutterstock

Окружний адміністративний суд міста Києва 29 травня скасував рішення Національного банку щодо виключення ТОВ «Прайсвотерхаускуперс (аудит)» (PwC) з Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків, йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

Крім того, суд визнав неправомірними дії НБУ щодо анулювання Свідоцтва про включення Товариства до Реєстру.

«Рішення суду не набрало законної сили і НБУ готується до його оскарження», – наголошують у центробанку.
Як нагадують у НБУ, рішення про виключення ТОВ Правління НБУ ухвалило 20 липня 2017 року за зверненням Комітету з питань аудиту банків України.

Підставою для такого рішення стало підтвердження ТОВ «Прайсвотерхаускуперс (аудит)» недостовірної інформації щодо фінансово-господарської діяльності ПриватБанку, зокрема розміру кредитного ризику та регулятивного капіталу.  Аудиторська компанія не змогла встановити ризики у ПриватБанку, які згодом призвели до його неплатоспроможності та подальших витрат держави, пов’язаних із націоналізацією банку.

Нагадаємо, що право Національного банку України на виключення з реєстру аудиторів банків було передбачено ст. 7 Закону «Про Національний банк України» і ст. 70 Закону «Про банки і банківську діяльність» та уточнено у нормативно-правових актах НБУ. Практика відсторонення регулятором компаній від аудиту банків відповідає міжнародному підходу і базується на 27-му принципі Основних принципів банківського нагляду Базельського комітету.

«НБУ занепокоєний результатами розгляду судової справи та продовжить доводити законність своїх дій», – наголошують у НБУ.

Нагадаємо: НБУ виключив PwC із реєстру аудиторів банків за недостовірний аудит Приватбанку у 2017 році. У свою чергу PwC оскаржила це рішення НБУ у суді. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію