Захворіло у світі
12,376,147
Померло у світі
556,895
Вилікувалось у світі
6,795,141
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Верховний суд вирішив не розглядати позов про призначення Богдана

Верховний суд вирішив не розглядати позов про призначення Богдана

Суд обґрунтував своє рішення тим, що оскаржити призначення може або сам новопризначений Богдан, або особа, яка має до цієї дії безпосереднє відношення

Верховний суд вирішив не розглядати позов про призначення Богдана
Андрій Богдан
фото Facebook Андрія Богдана

Верховний суд відмовив у відкритті провадження у справі за позовом до президента України про визнання протиправним і скасування Указу президента України від 21 травня 2019 року №304/2019 «Про призначення А. Богдана главою Адміністрації президента України». Про це повідомляє прес-служба суду.

«Звернення до суду позивач обґрунтував тим, що цей указ не відповідає вимогам законодавства, зокрема Закону України «Про очищення влади», що порушує публічно-правовий порядок функціонування органів, уповноважених на виконання функцій держави, та порушує її законний інтерес щодо дотримання чинного законодавства у сфері очищення влади посадовими особами Адміністрації президента України щодо захисту та утвердження демократичних цінностей», – йдеться в повідомленні.

Верховний суд відмовив у відкритті провадження у справі, мотивуючи тим, що право на оскарження індивідуального акта суб'єкта владних повноважень надано особі, щодо якої цей акт прийнятий, або прав, свобод та інтересів якої він безпосередньо стосується.

Оскільки позивач не є учасником (суб'єктом) правовідносин з призначення Богдана главою Адміністрації президента України, то такий указ не породжує для позивача права на захист, тобто права на звернення із цим адміністративним позовом.

«Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства», – наголошується в повідомленні.

Нагадаємо: днями до касаційного адміністративного суду в складі Верховного суду надійшли дві позовні заяви про визнання протиправним та скасування Указу президента України від 21.05.2019 «Про призначення А. Богдана главою Адміністрації президента України».

Нагадаємо: 21 травня президент Володимир Зеленський призначив главою Адміністрації президента юриста Андрія Богдана.

В Адміністрації президента заявили, що Володимир Зеленський може звільнити Андрія Богдана, якщо КСУ винесе рішення, що положення закону «Про очищення влади» відповідають Конституції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті