Захворіло у світі
5,453,784
Померло у світі
345,721
Вилікувалось у світі
2,191,310
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
З Путіним треба домовитись, закон про мову та квоти переглянути – співвласник «Кварталу 95»

З Путіним треба домовитись, закон про мову та квоти переглянути – співвласник «Кварталу 95»

Партнер Зеленського Борис Шефір впевнений, що війна припиниться, якщо прибрати людей, які матеріально у ній зацікавлені

З Путіним треба домовитись, закон про мову та квоти переглянути – співвласник «Кварталу 95»
Борис Шефір
фото www.facebook.com/shefirb

Співвласник «Кварталу 95» Борис Шефір, співавтор партнер президента України Володимира Зеленського, вважає, що попередня влада була зацікавлена у війні, з президентом РФ можна домовитися, квоти треба міняти, а закон про мову скасувати. Про це він заявив в інтерв’ю «Детектор медіа».

Зарплатня Зеленського. Шефір в інтерв’ю наголосив, що «наш президент – незвичайний президент. Він не збирається заробляти на цій посаді і не збирається там довго залишатися… Не знаю, чи вдасться йому це, але він збирається це зробити». Він також розповів, що в «Кварталі 95» високі зарплати, але команда домовилась, що Зеленський «отримуватиме зарплату тільки по основному місцю роботи – як президент». Втім додав, що «весь прибуток від продукту, який ми виробляємо, буде між нами розділений в рівних частинах. Цей процес потребує доопрацювання. Грубо кажучи, він отримує дохід у вигляді роялті від продажу бібліотеки по тих фільмів, які купують у всьому світі».

Шефір розповів також, що з озгляду на те, ще весь керівний склад у нього «забрали», маючи на увазі, зокрема, Івана Баканова (який був головним юристом «Кварталу 95»), йому довелось самостійно призначити себе очільником компанії 24 травня.

«Заборони – це штучна і гидка штука».

Під час розмови із журналістами Шкфір розповів про роботу над новим мультфільмом та поскаржився на те, що «якби нам всередині України дозволили проводити (теле- та кінопродукцію) російською, ми б могли торгувати з Росією цією продукцією».

«Заборони – це штучна і бридка штука. Цю війну, яку розв'язали політики, сподіваюся, сьогоднішні політики закінчать. Моє ставлення до війни таке, що я розумію – її затіяли, щоб підзаробити грошенят і з тієї, і з іншого боку. Все заробили, тільки нас розорили з вами», – наголосив Шефір.

На його переконання , «квоти і зборони – це погано», крім того, вони суперечать Конституції України.

«Статтю 10, де йдеться про державну мову, завжди цитують наполовину. Друга частина статті говорить про те, що регіональні мови і російську держава підтримує і розвиває. Квоти – це не розвиток, це придушення мови. Звичайно, українську мову треба підтримувати і розвивати. Але не шляхом квотування, а, наприклад, якимись преференціями, наприклад, в оподаткуванні. Українська мова повинна стати модною. А виробництво українською – комерційно привабливим».

Шефір вважає, що таку політику підтримує і новий президент.

«Зараз не потрібно смикати проблему мови, вона ділить суспільство. Спочатку потрібно війну зупинити, а потім вирішувати інші завдання», – додав він.

«Якщо ми сильно захочемо, то ми з ними (РФ – ред.) домовимось».

За словами Шефіра,в передвиборчій програмі команди Зеленського було написано, що «що якщо прибрати людей, матеріально зацікавлених у війні, вона закінчиться. В даному випадку колишній президент і його оточення були зацікавлені в продовженні війни. Ми їх прибрали, і я впевнений, що вона затихне. Війна перестане приносити дохід».

На питання щодо позиції Росії, він відповів, що якщо сильно захотіти, з ними можна домовитись.

«Їм що, подобається воювати? Ви думаєте, Путін – маніяк, який любить постріляти в живих людей? Він що, псих? Він розумна людина. Так, у нього імперські амбіції. Але можна ж домовитися. А якщо ні, то будемо оголошувати справжню війну. А то що це таке: однією рукою воюємо, а іншою рукою торгуємо? Дуже важливо бажання хоча б однієї сторони, інакше для світу немає перспектив», – пояснив він свою позицію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті