Росія нарощує військову присутність і винищувальну авіацію на кордоні з Японією

Росія нарощує військову присутність і винищувальну авіацію на кордоні з Японією

Лавров заявляє, що РФ має повне право на нарощування озброєнь

Росія нарощує військову присутність і винищувальну авіацію на кордоні з Японією
фото Wikipedia

Глава міністерства закордонних справ Японії Таро Коно висловив стурбованість в зв’язку з нарощуванням Росією озброєння на  території Південних Курил.

Про це міністр заявив під час прес-конференції за підсумками російсько-японських переговорів в форматі «2+2», які пройшли в Токіо.

«Ми заявили, що ракетні навчання, розгортання винищувальної авіації і посилення військової присутності на північних територіях суперечить правовій позиції нашої країни», – сказав глава МЗС Японії.

У відповідь на це його колега, глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що російські військові мають повне право перебувати на території південних Курил.

«Ми у відповідь підтвердили нашу позицію, що російські збройні сили працюють на своїй суверенній території, як власне це і прийнято на основі міжнародного права», сказав Лавров у відповідь на висловлене занепокоєння японської сторони.

За словами Лаврова, стосовно Курильських островів Росія і Японія будуть домагатися укладення мирного договору, згідно з положеннями декларації 1956 року. А для цього необхідно визнати підсумки Другої світової війни. За його словами, тільки після цього Москва «готова вирішувати питання прикордонного розмежування».

Раніше прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що в разі передачі частини Південних Курил Японії звідти не будуть «виганяти» росіян, які там проживають.

Чотири острови південних Курил Японія вважає своїми територіями, оскаржуючи їх приналежність Росії. Позиція Москви полягає в тому, що південні Курили увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті