Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
Сьогодні РФ можуть повернути до ПАРЄ

Сьогодні РФ можуть повернути до ПАРЄ

За засіданні розглядатимуть питання, що може ускладнити накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її можливе повернення до асамблеї

Сьогодні РФ можуть повернути до ПАРЄ
фото www.facebook.com/ParliamentaryAssembly

У понеділок, 3 червня, у Парижі на засіданні регламентного комітету Парламентської асамблеї Ради Європи розглянуть питання, яке може ускладнити накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її можливе повернення до ПАРЄ без виконання міжнародних зобов’язань. Про це повідомляє Укрінформ.

Йдеться про доповідь щодо «зміцнення процесу ухвалення рішень Парламентської асамблеї відносно повноважень та голосування». Зазначений документ, доповідачем за яким є сенатор від Бельгії Петра Де Саттер, вже включений до проекту порядку денного засідання ПАРЄ 24–28 червня.

Проект доповіді, якщо вона буде затверджена регламентним комітетом, а далі усією Асамблеєю 24 червня, може створити умови, що російська делегація заявиться на літню сесію ПАРЄ, хоча це суперечить регламенту.

Нагадаємо: міністри закордонних справ країн – членів Ради Європи 17 травня домовилися, що Росія повинна залишитися в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Також Комітет міністрів Ради Європи на рівні глав МЗС на річній сесії у Гельсінкі підтримав позицію, що усі країни-члени повинні мати право брати участь у статутних органах організації, включаючи Парламентську асамблею, а також мають голосувати на виборах нового генерального секретаря організації у червні.

Пізніше президент ПАРЄ Ліліан Марі Паск‘є закликала депутатів асамблеї ухвалити на початку червня необхідні для повернення російської делегації зміни у регламент.

За чинним регламентом зараз існує технічна неможливість для росіян брати участь у червневій сесії ПАРЄ, оскільки російська сторона не подала список своєї делегації. За правилами ПАРЄ, списки подаються перед початком сесії в січні. Єдиний виняток допускається у разі проведення дострокових виборів у країні. Тоді склад делегації можна подавати протягом року через шість місяців після виборів. Щоб росіяни могли взяти участь у червневій сесії, регламент необхідно змінити.

Як повідомлялось, віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що якщо Європа пробачить Росію, «Мінськ» може бути зруйновано. Якщо РФ повернуть у ПАРЄ, європейські країни «можуть звинувачувати самі себе в тому, що вони зруйнували Мінськ».

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба назвав рішення КМРЄ, яким Росію можуть повернути до ПАРЄ без виконання зобов’язань, а також продовження агресії проти України та окупації Криму, «суперечливим та ганебним».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті