Залишок коштів на ЄКР зменшився на 27,5 млрд грн

Залишок коштів на ЄКР зменшився на 27,5 млрд грн

За місяць зменшення коштів на головному рахунку держави склало 11 млрд грн

Залишок коштів на ЄКР зменшився на 27,5 млрд грн
Фото: pixabay.com

Станом на 1 червня 2019 року залишок коштів на єдиному казначейському рахунку (ЄКР) зменшився на 27,46 млрд грн порівняно з 20 травня. Водночас за місяць зменшення коштів на головному рахунку держави склало 11 млрд грн. Про це свідчать дані Державної казначейської служби України.

Станом на 1 червня 2019 року на єдиному казначейському рахунку нарахували 29,54 млрд грн. 20 травня, тобто за 11 днів до цього, на єдиному казначейському рахунку було 57 млрд грн. Зокрема, про це повідомляв прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Ми маємо валютні резерви країни понад  $20 млрд, ми маємо на єдиному казначейському рахунку 57 млрд грн», – повідомив Гройсман під час засідання уряду 20 травня.

Єдиний казначейський рахунок – основний рахунок держави, з якого вона здійснює розрахунки за своїми видатками в рамках передбаченого бюджетного плану. Залишок на цьому рахунку непостійний та залежить від періоду року та стану виконання дохідної частини бюджету.

Раніше повідомлялося, що залишки коштів на ЄКР зросли у 2,5 раза протягом квітня. Досягнутий на початок травня показник – рекордний для цієї пори року.

Нагадаємо: потреба держбюджету в фінансуванні у 2019 році становитиме більше 12% ВВП. Пікові виплати за державним боргом припадають на 2019 рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті