Потреба держбюджету в фінансуванні у 2019 році становитиме більше 12% ВВП

Потреба держбюджету в фінансуванні у 2019 році становитиме більше 12% ВВП

Пікові виплати за державним боргом припадають на 2019 рік

Потреба держбюджету в фінансуванні у 2019 році становитиме більше 12% ВВП
Фото: pixabay.com

Загальна потреба державного бюджету в фінансуванні у 2019 році становитиме більше 12% ВВП, у той час, як пікові виплати за державним боргом, вартість обслуговування якого залишається високою та ймовірно складатиме біля 6%, припадають також на цей рік, повідомляє прес-служба НБУ.

ВІдповідні питання впливу політики державних запозичень та податкової політики на стан грошово-кредитної сфери України були розглянуті на засіданні Ради Національного банку України (НБУ), яке відбулося 28 травня 2019 року.

Рада констатувала, що впродовж 2018 року державний та гарантований державою борг зріс на 29,7 млрд грн (1,39%) до 2,168 трлн. грн. Його співвідношення до ВВП за підсумками 2018 року трохи перевищувало 60% завдяки зростанню номінального ВВП та відносно стабільному обмінному курсу гривні. Таким чином, співвідношення державного боргу до ВВП наблизилося до значення передбаченого Бюджетним кодексом України (загальний обсяг державного боргу та гарантованого державою боргу на кінець бюджетного періоду не може перевищувати 60% ВВП).

У структурі державного та гарантованого державою боргу переважають коротко- та середньострокові запозичення. Тим часом, станом на кінець лютого 2019 року обсяг запланованих внутрішніх запозичень на 2019 рік становив 240 млрд грн, що на 94% більше від суми запозичень, передбачених Законом України про Державний бюджет на минулий рік.

Так, Рада НБУ дала ряд рекомендацій Кабінету міністрів, зокрема щодо спрощення доступу фізичних осіб до ринку облігацій внутрішньої державної позики України (ОВДП) або відновлення практики запозичень у фізосіб за допомогою казначейських зобов'язань. Також Рада рекомендувала уряду нарощувати частку державних внутрішніх гривневих запозичень, поглиблювати ринок державних цінних паперів, подовжувати середньозважену терміновість ОВДП.

Текст відповідного рішення Ради та рекомендацій кабміну буде опублікований на початку червня.

Раніше повідомлялося, що дефіцит держбюджету протягом 4 місяців 2019 року склав 1,718 млрд грн. Дефіцит загального фонду – 11,367 млрд грн при очікуваному показнику в 9,6 млрд грн.

Нагадаємо: Рада НБУ рекомендує спростити доступ фізичних осіб до операцій з ОВДП. Також рекомендовано збільшити рівень спеціалізації держбанків для зниження присутності на однакових або суміжних сегментах ринку.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло