Суд не розглядав відповідність аудійованого компанією PwC звіту ПриватБанку МСФЗ

Суд не розглядав відповідність аудійованого компанією PwC звіту ПриватБанку МСФЗ

Нацбанк вбачає суттєве протиріччя у словах аудиторської компанії

Суд не розглядав відповідність аудійованого компанією PwC звіту ПриватБанку МСФЗ
Фото: pixabay.com

ТОВ «Прайсвотерхаускуперс» (PwC) 31 травня надав коментар ЗМІ, у якому зазначив, що ухвалене 29 травня Окружним адміністративним судом міста Києва рішення за позовом компанії до Національного банку підтверджує відповідність аудиторського звіту ПриватБанку за 2015 рік Міжнародним стандартам фінансової звітності. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Виключення аудиторської компанії з Реєстру аудиторів банків відбулось у зв’язку з поданням недостовірної інформації щодо фінансово-господарської діяльності ПриватБанку, зокрема розміру кредитного ризику та регулятивного капіталу. Однак у своєму позові аудитор зазначив, що НБУ не мав права на виключення компанії з реєстру, оскільки «PwC» не складав звіт для ПриватБанку щодо розміру кредитного ризику та регулятивного капіталу.

У зв’язку з цим Нацбанк вбачає суттєве протиріччя у словах аудиторської компанії, яка, з одного боку, констатує відповідність свого звіту Міжнародним стандартам фінансової звітності, а з іншого – інформує, що не складала відповідного аудиторського звіту.

Крім того, Національний банк також вважає некоректними твердження аудиторської компанії, оскільки предмет розгляду справи був не щодо правильності розрахунків, а щодо правомірності дій регулятора щодо виключення аудитора з Реєстру.

Детільніше про позов до PwC  читайте у матеріалі Mind: «Четвірка» з мінусом: чим може завершитися позов ПриватБанку до PwC.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті