Банки продовжують знижувати ставки за депозитами

Банки продовжують знижувати ставки за депозитами

Банки знижують дохідність збережень фізичних осіб вже два тижні підряд

Банки продовжують знижувати ставки за депозитами
Фото: pixabay.com

Середні депозитні ставки за підсумками минулого тижня впали для всіх валют. Про це повідомляє Ліга.

Банки знижують дохідність збережень фізичних осіб вже два тижні підряд. За останній тиждень депозитні ставки опустили АП Банк, ProCreditBank, ПіреусБанк.

Середні ставки за депозитами у гривні

Дохідність збережень на періоди від місяця до 3 і від 3 до 6 місяців знизилась на 0,04 п.п. та складають11,98% річних та 14% річних відповідно.

Внески на строк від 6 місяців до року подешевшали на 0,05 п.п. до   14,67% річних. Депозити строком вище року втратили у ціні 0,02 п.п., середня середня ставка складає 14,11% річних.

Внески періодом до місяця не змінили вартості – 10,5% річних. Безстрокові збереження пропонують 8,24% річних.

Середні ставки за депозитами у доларах

Безстрокові збереження все ще пропонують 0,69% річних. Внески строком менше місяця також не змінили прибутковість – 1,33% річних. Депозити на строк від місяця до 3 пропонують 1,21% річних.

Прибутковість збережень від 3 місяців до 6 місяців знизилася на 0,02 п.п. та складає 2,38% річних. Внески від 6 місяців до року втратили 0,03 п.п. та пропонують 2,99% річних. Депозити більше року знизили вартість на 0,02 п.п. до 3,06% річних.

Середні ставки за депозитами у євро

Безстрокові збереження пропонують 0,50% річних, а внески на строк менше місяця – 0,97% річних. Середня ставка за депозитами строком від місяця до 3 складає 1,2% річних. Вартість внесків періодом від 3 до 6 місяців знизилася на 0,06 п.п. до 1,62% річних. Депозити на період від 6 місяців до року втратили 0,07 п.п., їх середня ставка складає 2,12% річних. Збереження на строки більше року знизилися у ціні на 0,05 п.п. та пропонують 2,34% річних.

Раніше повідомлялося, що ПриватБанк найбільше з українських банків скоротив обсяг депозитів в І кварталі. За перші три місяці року він скоротив депозитний портфель на 3,8 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що ставки по депозитах у квітні у валюті знизилися, гривневі – виросли. Банки знизили середні ставки по депозитах у валюті на строки від півроку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті