Зеленський подав до Верховної Ради новий законопроект про незаконне збагачення

Зеленський подав до Верховної Ради новий законопроект про незаконне збагачення

Законопроект визначений президентом як невідкладний

Зеленський подав до Верховної Ради новий законопроект про незаконне збагачення
фото DR

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект №10358 щодо цивільної конфіскації корупційних активів високопосадовців та відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, повідомляє прес-служба президента.

Розроблений спільно з національними та іноземними експертами, законопроект запроваджує новий механізм конфіскації незаконних активів посадовців – за рішенням суду в цивільному порядку без обвинувального вироку, а також повертає покарання для чиновників за незаконне збагачення – статтю Кримінального кодексу, яку в лютому 2019 року Конституційний суд України визнав неконституційною.

На сайті Верховної Ради України 3 червня зареєстровано проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів».

Як випливає з інформації на сайті парламенту, законопроект №10358 визначений президентом як невідкладний і наразі переданий на розгляд керівництву Ради і комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Нагадаємо: 27 лютого Конституційний суд визнав неконституційним притягнення до кримінальної відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Суд дійшов висновку, що стаття про незаконне збагачення не відповідає вимогам чіткості, точності й однозначності.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура наприкінці березня опублікувала перелік 65 кримінальних справ, закритих через скасування статті про незаконне збагачення. А в НАБУ повідомили, що детективами розслідувались факти незаконного збагачення на понад півмільярда гривень в межах більш ніж 60 кримінальних проваджень, і всі ці розслідування було закрито через скасування статті.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло