Росія домовилася з країнами нафтопроводу «Дружба» про принципи компенсації за брудну нафту

Росія домовилася з країнами нафтопроводу «Дружба» про принципи компенсації за брудну нафту

Конкретні суми ще обраховуватимуться, однак алгоритм нарахування вже закладено

Росія домовилася з країнами нафтопроводу «Дружба» про принципи компенсації за брудну нафту
фото DR

Країни – учасники переговорів щодо врегулювання ситуації з забрудненням трубопроводу «Дружба» брудною нафтою домовилися щодо принципів, як нараховуватиметься компенсація, повідомив журналістам заступник міністра енергетики РФ Павло Сорокін, передає ТАСС.

«Сьогодні завершився черговий раунд переговорів між вантажовідправниками і компаніями-одержувачами. Більша частина процедурних моментів була знята, конкретні суми компенсацій сьогодні не обговорювали, але процедурні моменти і механізми взаємодії сьогодні були обговорені та концептуально прийняті всіма сторонами», – сказав Сорокін.

Він додав, що сторони чекає велика робота з визначення конкретних сум компенсацій, проте сьогодні були закладені всі передумови для того, щоб чиста нафта 9 червня надійшла на кордон з Польщею.

«За всіма іншими напрямками чиста нафта вже надходить, до Південної Європи – з кінця місяця. Сподіваюся, що в найближчі шість днів ми побачимо чисту нафту і по північній гілці», – зазначив Сорокін.

Сорокін зазначив, що розміри збитків розраховуватимуться індивідуально для кожного вантажоодержувача і вантажовідправника.

«Ми зараз дали колегам механізм, як потім це буде компенсуватися вже компаніям. Не можна єдину суму назвати для всіх – у всіх різна вартість фондування, складування, швидкість підмішування нафти, тобто кожна компанія, кожен одержувач має різні витрати в цій ситуації, це будуть вже визначати нафтові компанії зі своїми клієнтами. Ми довели загальний принцип для всіх учасників, відповідно, всі розуміють, як це розраховуватиметься», – пояснив він.

За даними польської нафтопереробної компанії Orlen, «Транснєфть» компенсуватиме збитки одержувачів нафти через російських нафтовиків.

Як відомо, надходження наприкінці квітня забрудненої нафти в нафтопровід «Дружба» призвело до зупинки транзиту російської нафти в Європу. Міненерго Росії підтвердило факт забруднення російської нафти діхлоретаном – токсичною речовиною з сильними корозійними властивостями, що використовуються як розчинник жирів і парафінів. РФ свою провину визнала й погодилася компенсувати шкоду, але тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від брудної нафти.

Нагадаємо: Білорусь пообіцяла повністю очистити нафтопровід «Дружба» до середини серпня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло