Законопроект про незаконне збагачення передбачає позбавлення волі від 5 до 10 років

Законопроект про незаконне збагачення передбачає позбавлення волі від 5 до 10 років

В АП чекають найшвидшого запровадження парламентом покарань за незаконне збагачення

Законопроект про незаконне збагачення передбачає позбавлення волі від 5 до 10 років
Фото: УНІАН

Президентський законопроект про запровадження кримінальної відповідальності за незаконне збагачення передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 10 років, якщо розмір необґрунтованих доходів перевищує 12 000 неоподаткованих мінімумів, що становить біля 11,5 млн грн (що є еквівалентом 380 000 євро).

Про  це на брифінгу заявив заступник голови Адміністрації президента Руслан Рябошапка, передає кореспондент Mind.

За його словами, даний проект закону має шанси бути розглянутий парламентом за прискореною процедурою і бути ухвалений парламентом найближчим часом і ввести кримінальну відповідальніть. 

«В четвер… є можливість того, що він буде включений до порядку денного і, процедура (розгляду даного законопроекту – Mind) ,буде прискореною, достатньо швидко законопроект може пройти через парламент і вже незабаром даний законопроект може бути прийнятий», – зазначив Рябошапка.

Проектом закону передбачається не лише кримінальну відповідальність, а й можливість конфіскації чи стягнення в дохід держави необґрунтованих активів. Ця норма вже є сьогодні в законодавстві, в цивільно-процесуальному кодексі, вона включена туди ще в 2015 році.

«Але те формулювання, яке було сьогодні в законі, не давало можливості її застосовувати на практиці. Ми змінили це формулювання і наразі є можливість застосовувати цей підхід», – зазначив чиновник.

Даний підхід активно застосовується в багатьох країнах і знімає  повністю ризики із призумцією невинуватості, оскільки в такому порядку  принцип призумції невинуватості не застосовується.

Кримінальна відповідальність за незаконне збагачення тільки тоді, коли незаконні активіи є значними.

«Ми свідомо пішли на те, щоб збільшити цей  розмір до 12 000 неоподаткованих мінімумів. Це  на сьогодні становить біля 11,5 млн грн, або приблизно еквівалент 380 000 євро», – зазначив Рябошапка.

За його словами це зроблено для того, щоб не витрачалися значні державні ресурси на покарання тих корупціонерів, які не становлять великої суспільної  небезпеки для країни.

«ТОП-корупція і ТОП-антикорупційні органи працюють тільки з найбільш суттєвими корупційними загрозами. Те, що менше 380 000 євро, але перевищує 30 000 євро, все розглядається в порядку цивільної процедури і в цивільно-правовому порядку стягнення в дохід держави необгрунтованих активів», – наголосив він.

Коли наступає кримінальна відповідальність санкція досить жорстка – від 5 до 10 років позбавлення волі.

Нагадаймо: Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект №10358 щодо цивільної конфіскації корупційних активів високопосадовців та відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло