Які міста і країни відмовилися від дизельних і бензинових автомобілів – карта GreenPeace

Які міста і країни відмовилися від дизельних і бензинових автомобілів – карта GreenPeace

Західна Європа досягла значно більшого прогресу в цьому питанні, ніж Східна і Центральна

Які міста і країни відмовилися від дизельних і бензинових автомобілів – карта GreenPeace
https://greenpeace.ru

Світова екологічна організація GreenPeace випустила карту світу, на якій можна дізнатися, наскільки різні країни і міста по всьому світу просунулися вперед в плані відмови від використання автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння.

Згідно з даними ООН, для того, щоб уникнути катастрофи, людство в найближчі десять років має знизити обсяги викидів CO₂ вдвічі. При цьому близько 15,5% всіх викидів парникових газів пов'язані з транспортом, який вкрай повільно змінюється – особливо в країнах, що розвиваються, де більшість населення продовжує купувати автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння.

Повну версію карти можна побачити за посиланням.

Країни на карті позначено трьома кольорами. Сірим відзначені ті, уряди яких взагалі не оголосили дати відмови від машин з двигуном внутрішнього згоряння. Зеленим – країни, які оголосили дату раніше 2030 року. Жовтим – пізніше 2030 року.

Точками на карті позначені всі міста, муніципальна влада яких наклала обмеження на використання машин з двигуном внутрішнього згоряння або оголосила дати відмови, не пов'язані з рішеннями національних урядів.

Залежно від кольору точки, це може бути обмеження за екологічним класом, платний в'їзд або навіть заборона на пересування автомобілів. Міста, які не планують подібних заходів, не представлені на цій карті.

«Близько 15,55% викидів парникових газів у світі пов'язано з транспортом, а, наприклад, в Євросоюзі – 27%. З 1990 року транспортні викиди по всьому світу зросли на 71%, і три чверті з них припадають на автотранспорт», – йдеться в повідомленні.

У 2018 році GreenРeace випустив доповідь про те, що для створення екологічно стійкої транспортної системи уряди європейських країн повинні заборонити продаж нових бензинових і дизельних автомобілів до 2028 року.

У німецькому Франкфурті заборонять дизельні автомобілі, в місто зможуть вʼїхати тільки машини з найекологічнішим стандартом «Євро-6».

Нагадаємо, Швеція до 2030 року повністю припинить продаж автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння – в рамках боротьби проти глобального потепління і виконання Паризької кліматичної угоди.

А у Фінляндії до 2045 року взагалі можуть заборонити продаж бензину і перейти на альтернативні джерела енергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті