Захворіло у світі
5,463,392
Померло у світі
344,533
Вилікувалось у світі
2,195,325
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
У Зеленського роз’яснили умови зняття економічної блокади з ОРДЛО

У Зеленського роз’яснили умови зняття економічної блокади з ОРДЛО

В АП зазначили, що зняття блокади є можливим «лише після скасування рубльової зони і псевдонаціоналізації»

У Зеленського роз’яснили умови зняття економічної блокади з ОРДЛО
Юлія Мендель, Леонід Кучма
фото Facebook Юлія Мендель

В Адміністрації президента України Володимира Зеленського пояснили, що зняти блокаду з окремих районів Донецької та Луганської областей можливо тільки після скасування рубльової зони і псевдонаціоналізації. Про це заявила прес-секретар президента Зеленського Юлія Мендель в Facebook.

Вона зазначила, що під час Тристоронньої контактної групи йшлося про те, що така проблема існує і вона потребує вирішення

«Але – наголошуємо – винятково у форматі двостороннього руху: відповідні обмеження було запроваджено, за рішенням РНБО у березні 2017 року у відповідь на впровадження рубльової зони та псевдонаціоналізацію українських державних та приватних підприємств, серед іншого – і з іноземним капіталом, а також приватної власності наших співгромадян, які перебували на території ОРДЛО, а також припинення сплати податків з тих територій в Україну», – написала вона.

Мендель додала, що відповідні обмеження, крок за кроком, можуть бути зняті лише «у відповідь на поступове повернення в українське правове поле».

Вона пояснила, що «ця тема піднімалася за ініціативою російської сторони та ватажків збройних формувань».

«У зв`язку з цим Леонід Кучма зазначив, що якщо таке бажання дійсно є, то за умови вирішення питання скасування рубльової зони, скасування незаконних рішень про псевдонаціоналізацію, ми готові відновлювати питання економічної реінтеграції на умовах повернення в українське правове поле, відповідно до Мінських домовленостей»,- пояснила прес-секретар Зеленського.

За її словами, «наріжним для української делегації є національні інтереси нашої держави, її територіальна цілісність і суверенітет. Принципова позиція – всі дії з врегулювання мають взаємними, двосторонніми, у повній відповідності до українського законодавства».

Раніше повідомлялось, що у Мінську розглянуть пропозицію Кучми про зняття блокади з окремих районів Донбасу.

Нагадаємо: 5 червня відбулась перша зустріч контактної групи після обрання нового президента України Володимира Зеленського. Після вступу на посаду він призначив представником України в групі Леоніда Кучму, який раніше вже перебував на цій посаді в 2014-2018 роках.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті