Захворіло у світі
6,089,705
Померло у світі
369,651
Вилікувалось у світі
2,583,061
Захворіло в Україні
23,627
Померло в Україні
708
Вилікувалось в Україні
9,538
НКРЕКП затвердила тарифи Укренерго враховуючи новий ринок електроенергії

НКРЕКП затвердила тарифи Укренерго враховуючи новий ринок електроенергії

Питання щодо покладання спецобов’язків на Укренерго наразі знаходиться на доопрацюванні у Кабінеті міністрів

НКРЕКП затвердила тарифи Укренерго враховуючи новий ринок електроенергії
Фото: pixabay.com

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) сьогодні 7 червня затвердила тарифи Укренерго на ІІ півріччя 2019 року, які враховують старт нового ринку електроенергії і забезпечують покриття додаткових витрат, які оператор системи передачі нестиме у ІІ півріччі 2019 року. Про це повідомляє прес-служба Укренерго.

Нові тарифи враховують фактичні показники діяльності компанії у І півріччі та рішення Уряду про збільшення відрахування частини чистого прибутку з 75 до 90%, у зв’язку з чим були переглянуті джерела фінансування для забезпечення виконання Укренерго своїх податкових зобов’язань у повному обсязі.

Укренерго у новому ринку матиме два тарифи: на передачу електроенергії – 34,74 коп/кВт-год та на диспетчерське управління – 0,89 коп/кВт-год.

Питання щодо покладання спецобов’язків із забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів наразі знаходиться на доопрацюванні у Кабінеті міністрів.

«У разі прийняття рішення про покладання на Укренерго таких зобов’язань, компанія не матиме фінансових джерел для виконання зазначених спецобов’язків. Чинні процедури встановлення тарифів ліцензіатам не дозволяють змінити тариф раніше, ніж упродовж семи тижнів. Зважаючи на це, покладання спецобов’язків на оператора системи передачі взагалі неможливе. Тому ми звертаємось до Уряду і просимо врахувати це при прийнятті остаточного рішення», – зазначив керівник Укренерго Всеволод Ковальчук.

Раніше повідомлялося, що 5 червня Кабмін поклав спецобов’язки на учасників ринку електроенергії. Уряд ухвалив постанову, яка гарантує не підвищення цін на електроенергію для населення.

Нагадаємо: НКРЕКП дозволила «Укренерго» працювати в новому оптовому ринку електроенергії. Комісія дозволила компанії працювати за старою ліцензією до моменту проходження сертифікації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті