НКРЕКП дозволила «Укренерго» працювати в новому оптовому ринку електроенергії
Спецпроєкт
Реформа енергоринку
Проект реалізує Mind за підтримки енергетичної компанії ДТЕК

НКРЕКП дозволила «Укренерго» працювати в новому оптовому ринку електроенергії

Комісія дозволила компанії працювати за старою ліцензією до моменту проходження сертифікації

НКРЕКП дозволила «Укренерго» працювати в новому оптовому ринку електроенергії
Фото: Shutterstock

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних (НКРЕКП), дозволила НЕК «Укренерго» працювати в новому оптовому ринку електричної енергії, старт якого запланований на 1 липня 2019 року, за старою ліцензії до моменту проходження компанією сертифікації, передає Інтерфакс-Україна.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні комісії в п'ятницю.

Згідно закону «Про ринок електричної енергії», ліцензія на здійснення передачі в новому ринку може бути видана оператору тільки після остаточного рішення щодо його сертифікації. Однак в даний час сертифікація НЕК «Укренерго» затримується, у зв'язку з чим компанія не може отримати нову ліцензію своєчасно, тобто до 1 липня.
Прийняте комісією постанову забезпечить для держкомпанії можливість працювати в умовах нового ринку до отримання сертифікації за старою ліцензії.

Нагадаємо: напередодні Служба безпеки України попередила про ризики дестабілізації Об’єднаної енергетичної системи України через неготовність енергетичної галузі держави до повномасштабного введення нової моделі ринку електроенергії.

Крім того, такі побоювання висловлювали у Представництві Європейського союзу та Європейського інвестиційного банку, які також рекомендують відтермінувати впровадження в Україні нового ринку е/е через неготовність ряду регуляторних норм та інформаційно-телекомунікаційних систем до роботи в нових умовах.

Аналогічні пропозиції щодо перенесення термінів запровадження нової моделі ринку висловлені також Європейським банком реконструкції та розвитку і підтримані ДП «НЕК «Укренерго», як загальнодержавним оператором системи передачі е/е.

Раніше у Верховній Раді зареєстровано відповідний законопроект щодо відтермінування запровадження нового ринку е/е на 3 місяці.

Як писав Mind, напередодні закінчення своєї каденції п'ятий президент України Петро Порошенко підписав закон про «зелені» аукціони, який передбачає їх запуск з 1 липня 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті