Кабмін поклав спецобов’язки на учасників ринку електроенергії

Кабмін поклав спецобов’язки на учасників ринку електроенергії

Уряд ухвалив постанову, яка гарантує не підвищення цін на електроенергію для населення

Кабмін поклав спецобов’язки на учасників ринку електроенергії
Фото: Shutterstock

Уряд ухвалив постанову, яка гарантує не підвищення цін на електроенергію для населення із запуском ринку електричної енергії. Про це перед ухваленням відповідної постанов уряду заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, передає кореспондент Mind.

Зокрема під час обговорення постанови уряду  «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії”  Насалик  пояснив, що її ухвалення «гарантує не підняття цін в ринкових умовах для населення  і ціни для населення залишаються саме в тих межах, якими вони були до введення цього ринку».

«Те рішення, яке приймається сьогодні, зокрема по постачальнику із спеціальними обов’язками, воно дасть можливість не піднімати ціни для населення, бо ПСО стосується спеціально населення, і залишити їх на тому рівні, які були на протязі цих трьох років… Не будуть вони підніматися і під час введення ринку електричної енергії» – зазначив міністр.

Згідно з ухваленою постановою, визначені спеціальні обов’язки покладаються на НАЕК «Енергоатом», на «Укргідроенерго», а також на розподільчі мережі  і оператора систему розподілу.

«Чому ми включаємо і оператора системи розподілу, бо вважаємо, що через 3 місяці НКРЕКП може розглянути можливість передачі і формування функції диспетчеризації. І тоді в процесі ПСО будуть приймати участь не тільки державні компанії, а і всі генеруючи компанії в тому числі через диспетчеризацію», – зазначив він.

Раніше повідомлялось, що НКРЕКП дозволила «Укренерго» працювати в новому оптовому ринку електроенергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло