Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
В ЄС погодили посилення законодавчої бази для повернення мігрантів

В ЄС погодили посилення законодавчої бази для повернення мігрантів

Фундаментальною частиною комплексної міграційної політики є підвищення ефективності повернень мігрантів

В ЄС погодили посилення законодавчої бази для повернення мігрантів
фото pixabay.com

Рада ЄС на рівні міністрів внутрішніх справ погодила переговорну позицію щодо перегляду директиви про повернення мігрантів. Про це говориться в комюніке Ради ЄС, передає Інтерфакс-Україна.

«Підвищення ефективності повернень (мігрантів – ред.) – це фундаментальна частина комплексної міграційної політики. Це кращий спосіб зламати бізнес-модель контрабандистів і показати (потенційним мігрантам ), що віддати своє життя в їх руки – зовсім не квиток до Європи», – відзначається в ньому.

Мета пропонованих нових правил – прискорити процедури повернення, запобігти можливості втечі і вторинних спроб проникнути до Європи, а також збільшити частку мігрантів, що повертаються.

У переглянутій директиві, зміст якої Рада ЄС повинна узгодити з Європарламентом, пропонується жорсткіше прописати процедури прийняття рішень про видворення, чітко визначити терміни апеляцій і обов'язок держав ЄС розширювати спеціальні програми добровільного повернення.

В ЄС на союзному рівні повернення нелегальних мігрантів регулюється директивою 2008 року. Вона встановлює загальні норми і процедури повернення громадян третіх країн, які незаконно перебували на території ЄС. Однак з моменту прийняття цієї директиви обсяг проблем значно змінився.

Європейська рада в особі лідерів держав-членів неодноразово наголошувала на необхідності суттєвого підвищення ефективності повернення нелегальних мігрантів.

«Хоча ЄС і держави-члени доклали до цього великих зусиль, загальне число повернень залишає бажати кращого», – йдеться в комюніке Ради ЄС.

Тоді ж Рада ЄС прийняла пропозиції щодо фінансування міграційної, прикордонної політики і політики безпеки для союзного бюджету на період 2021-2027 років. Зокрема, пропонується створити фонд притулку і міграції, який буде надавати державам-членам підтримку в управлінні міграцією. Фонд внутрішньої безпеки, який сприяє координації дій поліції, судових та інших компетентних органів, пропонується адаптувати до нових реалій боротьби з тероризмом, організованою злочинністю та кіберзлочинністю.

Пік міграційної кризи в Європі був в 2015 році, коли потік нелегальних мігрантів перевищив мільйон чоловік. У 2016 році в ЄС прибуло вже менше 400 000 мігрантів, в 2018 році – близько 150 000, а з січня по травень нинішнього року – 26 621 особа.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті