Китай збільшив експорт у травні, незважаючи на американські мита

Китай збільшив експорт у травні, незважаючи на американські мита

Втім, імпорт впав до трьохрічного мінімуму

Китай збільшив експорт у травні, незважаючи на американські мита
фото pixabay.com

Китайський експорт несподівано повернувся до зростання у травні, незважаючи на збільшені президентом Дональдом Трампом мита, але імпорт знизився до свого мінімуму за останні три роки. Про це повідомляє Reuters.

На думку видання, це стало ще однією ознакою слабкого внутрішнього попиту, що може спонукати Пекін активізувати заходи стимулювання.

Деякі аналітики вважають, що китайські експортери наростили поставки, щоб уникнути нових мит з боку США на товари на $300 млрд, якими  Трамп погрожує на тлі загострення торгового конфлікту між двома країнами.

Але дані по експорту, що виявились кращими за прогнози, навряд чи послаблять занепокоєння, що тривалої та дорогої торгової війни між двома найбільшими економіками світу можна буде уникнути.

За даними митних органів, в травні експорт КНР виріс на 1,1% у порівнянні з минулим роком.

«Ми очікуємо, що ріст експорту в  травні залишиться позитивним…, але потім впаде в ІІІ кварталі, коли ми очікуємо впровадження нових мит, – говорять економісти Nomura. – Тому ми вважаємо, що Пекін, ймовірно, посилить свої заходи стимулювання для стабілізації фінансових ринків та росту».

Експерти вважають, що на ріст показників експорту могло вплинути і квітневе зниження податку на додану вартість.

Хоча Китай не так залежить від експорту, як в минулому, на його долю припадає майже п'ят частина ВВП країни.

Напруженість між двома країнами різко загострилась минулого місяця, після того, як адміністрація Трампа звинуватила Китай у «відмові» внести структурні зміни в свою економічну практику.

Нагадаємо: в ніч на 10 травня після провалу третього раунду переговорів між двома найбільшими економіками світу, Дональд Трамп більш ніж удвічі збільшив мита на китайський імпорт на суму $200 млрд.

Китай відреагував на запровадження штрафних мит на свої товари з боку США. Міністерство фінансів КНР оголосило про підвищення імпортних мит на низку американських товарів загальною вартістю $60 млрд.

Більше про ситуацію можна прочитати в матеріалі Mind «Ніж біля горла Пекіну: як розвивається чергове коло американо-китайської торгової війни».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті