Захворіло у світі
5,375,648
Померло у світі
343,721
Вилікувалось у світі
2,149,412
Захворіло в Україні
20,986
Померло в Україні
617
Вилікувалось в Україні
7,108
Fiat Chrysler та Renault прагнуть відродити переговори про злиття - Reuters

Fiat Chrysler та Renault прагнуть відродити переговори про злиття - Reuters

На заваді їм став французький уряд та Nissan

Fiat Chrysler та Renault прагнуть відродити переговори про злиття - Reuters

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) та Renault SA шукають шляхи, як реанімувати свій переговори щодо злиття, які днями провалились. Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.

Видання наголошує, що досі незрозуміло чи матимуть успіх ці зусилля із відродження складних переговорів, в яких замішана політична складова.

Як повідомлялося, голова FCA Джон Елканн раптово відкликав свою пропозицію про злиття двох автовиробників на $35 млрд після того, як французький уряд, найбільший акціонер Renault, заблокував голосування ради правління та вимагав більше часу, щоб виграти підтримку Nissan.

Невдала спроба об’єднатись, в якій FCA і Renault прямо звинувачують французький уряд, позбавила обидві компанії можливості створити третього за величиною автовиробника у світі.

Джерела видання повідомили, що після зриву угоди Елканн та його французький колега Жан-Домінік Сенар вели переговори щодо відродження плану, що викликало оптимізм у глави Renault Тьєррі Боллора.

Як стало відомо, один із старших радників Елканна із злиття з Renault, Тобі Майєрсон, має сьогодні, 10 червня, відвідати штаб-квартиру Nissan в Йокогамі для попередніх обговорень з вищим керівництвом. Скоріше всього у переговорах братиме участь і гендиректор Nissan Хірото Сайкава.

Як зазначає Reuters, тепер Nissan переконує Renault значно скоротити частку в японській компанії, яка на даний момент становить близько 43%, в обмін на підтримку об'єднання французького концерну з Fiat Chrysler.

Для Nissan злиття «змінить одного маленького 43%-го акціонера на більш потужного 43%-го акціонера», зазначили джерела, які знайомі з думкою топ-менеджменту. Nissan може підтримати угоду FCA-Renault лиш з умови «істотного скорочення» долі французького автовиробника, наголосили вони.

Нагадаємо, 6 червня стало відомо, що уряд Франції попросив відкласти голосування з питання об'єднання Renault з автоконцерном Fiat Chrysler Automobiles. Fiat Chrysler відкликав свою пропозицію про злиття, звинувативши Париж в зриві угоди.

Пізніше, Франція заявила, що готова розглянути питання про скорочення своєї частки в автокомпанії Renault, якщо це сприятиме консолідації альянсу з японським холдингом Nissan.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті