КСУ визнав конституційним указ про розпуск Ради

КСУ визнав конституційним указ про розпуск Ради

«За» проголсовали 11 суддів КС, «проти» - 5

КСУ визнав конституційним указ про розпуск Ради
Президент Володимир Зеленський на пленарному засіданні Великої палати Конституційного суду
Фото: УНІАН

Конституційний суд завершив розгляд справи за конституційним поданням 62 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу президента «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів»  та визнав конституційним указ президента про дострокове припинення повноважень парламенту 8-го скликання.

Як повідомив у своєму телеграм-каналі Мустафа Найєм, «за» проголсовали 11 суддів КС, «проти» – 5.

Таким чином, дострокові парламентські вибори відбудуться 21 липня 2019 року.

Зазначимо, що виступаючи на відкритому засіданні 11 червня, суддя  Конституційного суду Віктор Кривенко поідомив, що голова Верховної Ради Парубій «надав КСУ запитувані матеріали за виключенням інформації про зміни у складі коаліції  в зв’язку з виходом із неї депутатської фракції політичної партії «Самопоміч», політичної партії «Радикальна партія Олега Ляшка» та політичної партії Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». Матеріали діяльності ради коаліції за період з 19 лютого 2016 року по теперішній час і список  народних депутатів України, які входили до депутатських фракцій, що були у складі коаліції і після 18 лютого 2016 року».

«Ще раз наголошую, що ці матеріали не були надіслані на адресу Конституційного суду України», – підкреслив суддя-доповідач у справі.

Інформуючи суд про позиції народних депутатів, голів парламентських фракцій, які сформували коаліцію у ВР, Кривенко, повідомив, що голова депутатської фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Юлія Тимошенко зазначила, що «17 лютого 2016 року фракція політичної партії ВО «Батьківщина» вийшла з коаліції, про що 18 лютого 2016 року було оголошено  у Верховній Раді. Того ж дня з коаліції вийшла фракція політичної партії об’єднання «Самопоміч». На засіданні Верховної Ради 29 березня 2016 року голова Ради оголосив заяву фракції Радикальної партії Олега Ляшка, яка була подана до апарату ВР ще 1 вересня 2015 року про вихід з коаліції. Таким чином після виходу Радикальної партії Олега Ляшка, коаліція депутатських фракцій «Європейська Україна» припинила свою діяльність, тобто з 29 березня 2016 року, оскільки налічувала менше 226 народних депутатів, як того вимагає Конституція. Отже президент мав право приймати рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради».

Виступаючи в Конституційному суді, народний депутат, голова підкомітету з питань діяльності органів юстиції комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Ігор Алексєєв зазначив, що юридичних підстав для дострокового розпуску парламенту VIII скликання у президента не було.

Парламентар, зокрема, перерахував причини, які передбачені Конституцією для дострокового припинення повноважень парламенту президентом: «Перше. Протягом  місяця у Верховній Раді України не сформовано коаліцію депутатських фракцій відповідно до статті 83 Конституції. Друге. Протягом 60 днів після відставки Кабінету міністрів України не сформовано персональний склад Кабінету міністрів України. Третє. Протягом 30 днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть  розпочатися. Слід зауважити, що жодної з цих підстав  на момент видання указу президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України  та призначення позачергових виборів  від 21 травня 2019 року №303\2019 не існувало».

Нагадаємо, як писав Mind, президент Володимир Зеленський заявив про намір достроково розпустити парламент ще під час своєї інаугураційної промови. Пізніще парламентарі вирішили оскаржити в Конституційному суді  указ президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VIII скликання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті