Захворіло у світі
11,694,766
Померло у світі
540,157
Вилікувалось у світі
6,353,451
Захворіло в Україні
49,607
Померло в Україні
1,283
Вилікувалось в Україні
22,193
Falcon Heavy запустить на орбіту супутник із сонячними вітрилами

Falcon Heavy запустить на орбіту супутник із сонячними вітрилами

В разі успіху експерименту таких супутників буде запущено більше

Falcon Heavy запустить на орбіту супутник із сонячними вітрилами
фото DR

Ракета-носій Falcon Heavy приватної космічної компанії SpaceX виведе на орбіту атомний годинник, зонд на зеленій енергії і два десятки інших наукових інструментів NASA. Запуск відбудеться 24 червня.

В ході запуску на орбіту буде відправлено 24 апарати об'єднаної місії STP-2, атомний годинник DSAC для майбутньої навігації кораблів при далеких космічних польотах, а також експериментальний супутник LightSail з вітрилом. Про це пише Engadget, на який посилається HighTech Plus.

Сонячні вітрила – перспективна технологія для космосу. Такі двигуни з палива можуть розігнати міжзоряні кораблі до великих швидкостей і змінити життєвий цикл супутників на навколоземній орбіті. Саме над останнім і працює дослідницький проект Planetary Society під назвою LightSail – це невеликий супутник з вітрилом. 24 червня на борту Falcon Heavy на орбіту підніметься друга версія – LightSail 2.

Як пише Engadget, в ході нинішнього запуску LightSail 2 вийде на орбіту, а потім творці спробують її скорегувати без палива – за рахунок вітрила і енергії світла.

Ідею сонячного вітрила запропонував знаменитий астрофізик Карл Саган. Відповідно до рівняння Максвелла, світло має імпульсом і може чинити тиск на об'єкти. Однак, на відміну від звичайних вітрил, які штовхає вітер, рух сонячного парусника відбувається через те, що вітрило відбиває випромінювання. Його «потужність» мала, але розгін відбувається постійно.

Нагадаємо, у квітні SpaceX здійснила перший комерційний запуск своєї ракети Falcon Heavy.

При цьому повідомлялося, що ступінь ракети Falcon Heavy, який успішно повернувся з космосу, випав з корабля і потонув.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті