Європа має протидіяти американським 25%-вим тарифам на сталь - директор ArcelorMittal
Через тарифи в Європі стало надто багато сталі, яку немає куди експортувати

Європі терміново необхідно вживати подальших заходів, щоб компенсувати вплив тарифів на імпорт, введених адміністрацією Трампа, зазначив в інтерв'ю німецькій газеті генеральний директор сталеливарної компанії ArcelorMittal Лакшмі Міттал. Про це пише Reuters.
Єврокомісія в даний час переглядає свої «захисні» заходи, спрямовані на обмеження імпорту сталі через введення Вашингтоном 25%-вих тарифів, які фактично закрили ринок США.
«ЄС оголосив про захисні заходи, але вони не були ефективними, – сказав Лакшмі Міттал. – Терміново потрібні подальші заходи, враховуючи, що Трамп запровадив тарифи на імпорт всієї сталі в Сполучені Штати».
За словами сталеливарних компаній, по всій Європі сталеливарна промисловість бореться зі скороченням попиту і зростаючою пропозицією, оскільки поставки в США стали неможливими.
Міттал сказав, що імпорт сталі в Євросоюз збільшився з 30% до 40% з 2017 року.
Він вважає, що Єврокомісія зараз не повинна послаблювати тарифний захист для сталеливарної промисловості.
«З 1 липня імпорт в ЄС може збільшитися на 5%, але насправді нам потрібно 20%-ве скорочення, щоб повернутися до рівнів 2017 року», – сказав Міттал.
Він висловив стурбованість ситуацією з європейським ринком сталі, заявивши, що торговий конфлікт між США і Китаєм також завдає шкоди Європі.
Він також вказав на зростаючу напруженість в торгових відносинах між Сполученими Штатами і Європою, ослаблення економіки в Китаї та невизначеність Brexit.
Міттал сказав, що в сталеливарній промисловості було надлишкове виробництво від 500 до 550 млн тонн, що становить чверть світового виробництва сталі.
Директор ArcelorMittal вважає, що для подолання цього надлишкового виробництва необхідно ліквідувати державні субсидії в Китаї, а непродуктивних виробників прибрати з ринку.
У травні повідомлялося, що Трамп відклав введення мит на імпорт європейських і японських авто на півроку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].