Урожай під загрозою: у Британії гостро не вистачає працівників для збирання ягід
Англія програє боротьбу за робочі руки в конкуренції з материковими країнами

У Великобританії, на заході Англії, почався збір ягід, однак цього року галузь зіткнулася з жорсткою нестачею сезонних працівників, в основному з країн Східної Європи. І це може призвести до гниття урожаю, передає Euronews.
«Незважаючи на підвищення зарплат на 19%, працівники не повертаються, їх кількість знизилася на 10%. Це може мати катастрофічні наслідки не тільки для фермерства, а й для економіки Великобританії загалом», – розповідає фермер Ентоні Снелл.
Три роки тому на одне робоче місце претендувало 4 особи. Але тепер, згідно зі статистикою найбільшого банку вакансій «Конкордія», ці цифри кардинально змінилися. Сьогодні один претендент може вибрати з 4 місць роботи.
Причина цього – покращення умов праці на континенті. Європейські фермери стали переходити на систему продажу продукції безпосередньо споживачеві, яку ті вважають набагато більш ефективною і простою.
На фермі з вирощування полуниці в графстві Кент працівники отримують 17 фунтів стерлінгів на годину. Але зі зростаючою конкуренцією з іншими європейськими країнами, наплив сезонних працівників знизився на 20%.
«Головні конкуренти для британських фермерів у боротьбі за робочі руки – це Німеччина та Нідерланди. У цих країнах дуже добре опрацьована державна система підтримки праці – податкові пільги, значні інвестиції в розвиток фермерства, що призвело до утворення більшої кількості робочих місць», – пояснює представник банку вакансій.
Покращення умов роботи в інших європейських країнах призвело до відчайдушних вчинків – деякі британські фермери почали переманювати працівників один у одного. Однак ослаблення фунта означає для сезонних мігрантів одне – зниження заробітків.
«Одна з причин – курс фунта в Європі. Кілька років тому, ще до референдуму щодо Brexit, його курс був дуже високий. Зараз же він впав максимально», – каже бригадир на ягідній фермі.
Від ситуації страждають усі. Навіть ті фермери, які голосували за Brexit і досі його підтримують. Збір врожаю фруктів і ягід цього літа для них стане непростим випробуванням, зазначає видання.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].