Захворіло у світі
6,435,453
Померло у світі
382,093
Вилікувалось у світі
2,764,024
Захворіло в Україні
24,823
Померло в Україні
735
Вилікувалось в Україні
10,440
5G-частоти продані в Німеччині за 6,6 млрд євро

5G-частоти продані в Німеччині за 6,6 млрд євро

Початково очікувалось, що загальна вартість проданих 5G-частот складатиме від 3 до 5 млрд євро

5G-частоти продані в Німеччині за 6,6 млрд євро
фото Shutterstock

Чотири німецькі компанії придбали частоти 5G на загальну суму майже 6,6 млрд євро на аукціоні у Майнці, який тривав понад 12 тижнів. Про це повідомляє DW.

Найбільше за частоти для надшвидкого мобільного інтернету заплатила компанія Deutsche Telekom – близько 2,17 млрд євро. Vodafone сплатила 1,88 мдрд євро, Telefónica – 1,42 млрд євро, а Drillisch погодилась віддати 1,07 млрд євро.

Передбачалось, що загальна вартість проданих 5G-частот складатиме від 3 до 5 млрд євро. Однією з причин цього стала більша кількість учасників аукціону. На попередньому аукціоні з продажу частот у 2015 році взяли участь три компанії. Тоді вони заплатили 5,08 млрд євро.

Аукціон з продажу частот 5G у ФРН розпочався 19 березня. Заявки на їхню купівлю представники чотирьох компаній подавали одночасно. Під час торгів учасники від кожної з компаній перебували в окремих кімнатах та не мали права спілкуватися між собою – зв'язок із зовнішнім світом обмежувався лише комунікацією з головним офісом своєї компанії.

Аукціон відбувався на тлі розбіжностей між Німеччиною та Сполученими Штатами, які пов'язані із китайським виробником телекомунікаційного обладнання Huawei. Ця компанія не брала участі у торгах, проте її обладнання використовується німецькими телекомунікаційними компаніями у їхній інфраструктурі.

Існують побоювання, що обладнання Huawei може становити загрозу для безпеки через те, що компанія нібито зобов'язана співпрацювати зі спецслужбами Китаю і допомагати їм здобувати секретні відомості в країнах ЄС. Ці закиди у самій Huawei відкидають.

Раніше США попередили, що сили НАТО в Європі можуть відмовитися від каналів зв'язку з Німеччиною в тому разі, якщо Берлін не відмовиться від залучення Huawei до створення телекомунікаційної інфраструктури 5G.

Нагадаємо: Трамп, який почав торгову війну з Китаєм, загострив її кілька тижнів тому, коли вніс Huawei до «чорнго списку», звинувативши його в шпигунстві. В результаті цілий ряд виробників комп'ютерних чипів і інтернет-концерн Google обмежили або повністю припинили співпрацю з Huawei.


Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті