Захворіло у світі
6,435,453
Померло у світі
382,093
Вилікувалось у світі
2,764,024
Захворіло в Україні
24,823
Померло в Україні
735
Вилікувалось в Україні
10,440
SpaceX успішно запустила свою Falcon 9 з найдорожчим вантажем в історії

SpaceX успішно запустила свою Falcon 9 з найдорожчим вантажем в історії

Три супутники будуть моніторити стан земної поверхні та зміни в екосистемах

SpaceX успішно запустила свою Falcon 9 з найдорожчим вантажем в історії
фото SpaceX

Сьогодні вранці приватна аерокосмічна компанія Ілона Маска SpaceX здійснила свій шостий в цьому році запуск ракети Falcon 9, відправивши на орбіту три ідентичних канадських супутники дистанційного зондування. Після зльоту, незважаючи на густий туман, SpaceX успішно посадила свою ракету на посадочній площадці поруч з місцем запуску корабля, передає The Verge.

Тріо супутників, які полетіли сьогоднішнім рейсом у космос, є частиною програми RADARSAT, розробленої Канадським космічним агентством. Супутники з висоти в понад 640 км будуть спостерігати за сушею і водами Канади, а також за Арктикою. Мета полягає в тому, щоб зібрати дані про льодовики в довколишніх океанах і Великих озерах, а також про зміни екосистем у Канаді. Така інформація буде корисною для багатьох цільових груп, включаючи моряків, які ходять в арктичних водах, і вчених, які хочуть зрозуміти наслідки зміни клімату в регіоні. Супутникові знімки від RADARSAT також можуть допомогти в ліквідації наслідків стихійних лих.

Радар дозволить отримувати знімки земної поверхні незалежно від хмарного покриву і рівня освітленості. Разом з автоматичною системою ідентифікації суден супутники дозволять ще точніше відстежувати обстановку в водах Канади і не тільки. Повідомляється, що вони охоплять майже 90% всієї земної кулі, включаючи Арктику.

SpaceX успішно запустила свою Falcon 9 з найдорожчим вантажем в історії
RADARSAT Constellation Mission

Загальна вартість трьох супутників – близько $1 млрд, це один з найдорожчих вантажів в історії запусків SpaceX.

Ракета Falcon 9 стартувала з пускового майданчика SLC-4 бази Ванденберг ВВС США 12 червня о 17:18 за київським часом. Через дві з половиною хвилини перший ступінь відокремився, а через вісім хвилин після запуску він здійснив посадку на майданчик біля місця старту. Другий ступінь продовжив роботу і успішно вивів супутники на заплановану орбіту.

Термін їх експлуатації – щонайменше 7 років.

Нагадаємо, 24 червня Falcon Heavy запустить на орбіту супутник із сонячними вітрилами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті