КСУ встигне за місяць перевірити конституційність розпуску Ради – прогноз адвоката

КСУ встигне за місяць перевірити конституційність розпуску Ради – прогноз адвоката

В разі неконституційності указу, президент не зможе його оскаржити і ЦВК повинне буде зупинити виборчий процес

КСУ встигне за місяць перевірити конституційність розпуску Ради – прогноз адвоката
Фото pixabay

Конституційний суд України цілком встигає протягом передбаченого законом одного місяця винести рішення на предмет  відповідності  чи не відповідності Конституції указу президента  про дострокове припинення повноважень Верховної Ради. Про це в коментарі кореспонденту Mind повідомила адвокат Валентина Теличенко.

«Це пріоритетне провадження і є норма про те, що його треба за  місяць провести. Дехто пише дуже категорично, що раз 29 травня зареєстрували конституційне провадження в суді, значить не пізніше 29 червня  мусить бути рішення. Я не прихильник такої категоричності, бо ця норма зовсім не означає, що суд не може на кілька днів пізніше вийти з нарадчої кімнати, якщо виникла така потреба», – сказала правник і додала: «Якщо реально  оцінити  обсяг роботи, то рахуючи від позавчорашнього дня (11 червня), коли була відкрита частина засідання КСУ, на мою думку, 7-10 днів цілком достатньо, щоб підготувати  рішення Конституційного суду».

Вона зазначила, що по запитаннях судів і по тому як тривала відкрита частина засідання стає зрозумілим  що судді до нього ретельно готувалися, а це  означає, що «вони вкладуться в цей місяць і я сподіваюсь, що на той час ЦВК ще не багато витратить коштів з бюджету».

На питання Mind, яким може бути подальший перебіг подій, якщо припустити, що КСУ визнає неконституційність президентського указу, Теличенко зазначила, що в цьому разі  «Центральна виборча комісія, оскільки зникла підстава для проведення  дострокових виборів, проводить засідання, констатує, що було опубліковане  рішення Конституційного суду, а відтак зникла підстава для їх проведення і треба скасувати вибори. І робить всі розпорядження з приводу того, що дострокових  виборів ми не проводимо. Ніяких дій від президента  (як то оскарження у судовому пордку – Mind) з цього приводи не можу бути».

Як раніше повідомляв Mind, Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради, аргументуючи це тим, що начебто в парламенті давно не існує коаліція. Це рішення глави держави оскаржили в Конституційному суді 62 народних депутати

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті