Захворіло у світі
6,900,011
Померло у світі
399,854
Вилікувалось у світі
3,088,432
Захворіло в Україні
26,999
Померло в Україні
788
Вилікувалось в Україні
12,054
Червоною стрічкою можна перев’язувати тільки торти Roshen - Суд

Червоною стрічкою можна перев’язувати тільки торти Roshen - Суд

Суд зобов'язав Кабмін визнати і зареєструвати за Roshen право інтелектуальної власності на товарний знак, яким є червоний колір в упаковці кондитерських виробів

Червоною стрічкою можна перев’язувати тільки торти Roshen - Суд
Фото: Facebook/Roshen

Господарський суд Києва задовольнив позов Кондитерської корпорації «Roshen» проти Міністерства економічного розвитку і торгівлі та ДП «Укрпатент» щодо реєстрації знаку у вигляді «червоного кольору матеріалів для упакування кондитерських виробів». Про це повідомляє Економічна правда.

Суд зобов'язав Кабмін визнати і зареєструвати за Roshen право інтелектуальної власності на товарний знак по заявці №201710458 від 13 травня 2017 року, яким є червоний колір в упаковці кондитерських виробів.

Під дію знака потрапляють плівки з різного матеріалу. Таким чином в Roshen вирішили зарезервувати за собою право упаковувати кондитерські вироби в стрічки червоного кольору.

Суд визнав недійсними висновок «Укрпатенту» і рішення Апеляційної палати Мінекономрозвитку, яким підприємству раніше відмовили в реєстрації спірного знака.

На початку 2012 року корпорація подала заявку на видачу свідоцтв на стрічки з написом Roshen з різними відтінками червоного. Але жодну з цих заявок в компанії не оплачували, тому рішення по ним не було.

У серпні 2016 року Roshen заявила про бажання зареєструвати за собою ще два знака: стрічку червоного кольору і стрічку червоного кольору з написом Roshen. Обидві – для упаковки тортів.

Однак Roshen хоче, щоб червону стрічку не могли використовувати інші виробники. В середині 2017 року Roshen вирішила зареєструвати за собою знак у вигляді червоного кольору. Спочатку – неуспішно. Але втрутився суд.

На даний момент розгляд справи в апеляційному суді очікується – поки в судовому реєстрі відсутня інформація про подання Мінекономрозвитку і «Укрпатентом» апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції.

Roshen у 2018 році виборола право на червону стрічку та «Золотий ключик» у «Київхліба». Господарський суд Києва визнав, що «Київхліб» порушив права інтелектуальної власності Roshen.

Окрім того у тому ж році було оштрафовано «Київський БКК» на 326 000 грн за плагіат на Roshen. Проте, Київський БКК не погоджується з рішенням АМКУ в справі про торти, тож суперечку між «БКК» та Roshen розглядатиме Верховний суд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті