Червоною стрічкою можна перев’язувати тільки торти Roshen - Суд
Суд зобов'язав Кабмін визнати і зареєструвати за Roshen право інтелектуальної власності на товарний знак, яким є червоний колір в упаковці кондитерських виробів

Господарський суд Києва задовольнив позов Кондитерської корпорації «Roshen» проти Міністерства економічного розвитку і торгівлі та ДП «Укрпатент» щодо реєстрації знаку у вигляді «червоного кольору матеріалів для упакування кондитерських виробів». Про це повідомляє Економічна правда.
Суд зобов'язав Кабмін визнати і зареєструвати за Roshen право інтелектуальної власності на товарний знак по заявці №201710458 від 13 травня 2017 року, яким є червоний колір в упаковці кондитерських виробів.
Під дію знака потрапляють плівки з різного матеріалу. Таким чином в Roshen вирішили зарезервувати за собою право упаковувати кондитерські вироби в стрічки червоного кольору.
Суд визнав недійсними висновок «Укрпатенту» і рішення Апеляційної палати Мінекономрозвитку, яким підприємству раніше відмовили в реєстрації спірного знака.
На початку 2012 року корпорація подала заявку на видачу свідоцтв на стрічки з написом Roshen з різними відтінками червоного. Але жодну з цих заявок в компанії не оплачували, тому рішення по ним не було.
У серпні 2016 року Roshen заявила про бажання зареєструвати за собою ще два знака: стрічку червоного кольору і стрічку червоного кольору з написом Roshen. Обидві – для упаковки тортів.
Однак Roshen хоче, щоб червону стрічку не могли використовувати інші виробники. В середині 2017 року Roshen вирішила зареєструвати за собою знак у вигляді червоного кольору. Спочатку – неуспішно. Але втрутився суд.
На даний момент розгляд справи в апеляційному суді очікується – поки в судовому реєстрі відсутня інформація про подання Мінекономрозвитку і «Укрпатентом» апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції.
Roshen у 2018 році виборола право на червону стрічку та «Золотий ключик» у «Київхліба». Господарський суд Києва визнав, що «Київхліб» порушив права інтелектуальної власності Roshen.
Окрім того у тому ж році було оштрафовано «Київський БКК» на 326 000 грн за плагіат на Roshen. Проте, Київський БКК не погоджується з рішенням АМКУ в справі про торти, тож суперечку між «БКК» та Roshen розглядатиме Верховний суд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].