Захворіло у світі
6,900,011
Померло у світі
399,854
Вилікувалось у світі
3,088,432
Захворіло в Україні
26,999
Померло в Україні
788
Вилікувалось в Україні
12,054
Наказ збити український ІЛ-76 віддав Кремль – СБУ

Наказ збити український ІЛ-76 віддав Кремль – СБУ

Наразі СБУ робить усе можливе, щоб притягнути винних до відповідальності

Наказ збити український ІЛ-76 віддав Кремль – СБУ
фото ssu.gov.ua

Служба безпеки України встановила причетність Кремля до збиття українського військово-транспортного літака ІЛ-76, під час якого загинуло 49 військовослужбовців ЗСУ. Про це повідомляє СБУ.

«Служба безпеки має неспростовні докази, що рішення про збиття було прийняте  в  Кремлі та приведене у дію позаштатним підрозділом Головного управління Генштабу Збройних сил РФ, відомим як «приватна військова компанія «Вагнера» , йдеться в повідомленні.

Слідчі СБУ встановили, що злочинний наказ віддав безпосередньо командувач 58-ю армією ЗС РФ генерал-майор Євгеній Нікіфоров, командирований на Донбас для здійснення воєнного вторгнення та окупації частини території суверенної країни.

Більше того, виконавці вбивства українських воїнів – Дмитро Уткін, Андрій Гуральов та  Андрій Лебедєв, після повернення в Росію були відзначені Путіним офіційними державними нагородами «Орденами Мужності».

Наказ збити український ІЛ-76 віддав Кремль – СБУ

Ще під час брифінгу 7 жовтня 2017 року Голова СБУ Василь Грицак повідомив, що слідчі Служби безпеки виписали повідомлення про підозру керівнику «ПВК «Вагнера» Дмитру Уткіну. Незважаючи на те, що російські воєнні злочинці постійно перебувають або на території країни-агресора, або у складі таємних контингентів сухопутних підрозділів військової розвідки РФ у Сирії та країнах Африки, Служба безпеки робить усе можливе аби притягнути їх до відповідальності.

Як повідомлялось, 5 червня колегія суддів Запорізького апеляційного суду визнала загибель командира екіпажу літака Іл-76 Олександра Білого наслідком збройної агресії РФ проти України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті