Поєднують приємне з корисним: як «Роснєфть» використовує корпоративні літаки

Поєднують приємне з корисним: як «Роснєфть» використовує корпоративні літаки

Reuters запідозрило оточення Сєчіна у використання літаків у власних цілях

Поєднують приємне з корисним: як «Роснєфть» використовує корпоративні літаки
фото www.rosneft.ru

Літаки, які використовуються для корпоративних поїздок російським нафтовим гігантом «Роснєфть», як мінімум 13 разів літали на Майорку, Ібіцу, Сардинію і Мальдіви в той же час, коли там відпочивали глава компанії Ігор Сєчін або люди з його оточення. Такого висновку дійшло агентство Reuters після аналізу загальнодоступних даних.

Видання відслідкувало 290 рейсів «Роснєфті» в період з січня 2015 року по травень 2019. З усіх цих рейсів туди і назад 96 припали на державні свята в РФ або на період з середини дня п'ятниці в Москві до ранку понеділка.

З початку 2015 року корпоративні літаки «Роснєфті» вісім разів літали в аеропорт Ольбія на Сардинії, 15 раз – на Мальдіви і сім раз – в іспанську Пальма-де-Майорку, показали дані відстеження польотів від planefinder.net, flightaware.com, opensky.network. org і flight-data.adsbexchange.com.

Reuters не знайшло загальнодоступну інформацію, оприлюднену компанією або російською владою, про офіційні заходи в цих місцях, хоча компанія не завжди розкриває інформацію про свої зустрічі.

У деяких з випадків наближені Сєчіна, включно з його колишню дружиною до їхнього розлучення і друзів, публікували в соцмережах фотографії з тих же місць, де на той момент знаходилися лайнери «Роснєфті». Втім сам Сєчін, який є другом президента Путіна та главою найбільшої у світі за обсягами виробництва нафтової компанії, свої світлини не публікував. Але журналістам видання вдалось сфотографувати людину, схожу на Сєчіна, яка сідала в літак «Роснєфті» в аеропорту Пальма-де-Майорки 6 серпня минулого року.

В цілому агентство виявило загальнодоступну інформацію, оприлюднену «Роснефтью» або російською владою, про офіційні події в 42 з 290 пунктів призначення рейсів.

У відповідь на запит Reuters, «Роснєфть» повідомила, що, будучи глобальною компанією, працює у всіх регіонах світу, а витрати на корпоративні літаки «здійснюються відповідно до затверджених корпоративними стандартами». Компанія подробиць не розкрила. Крім того компанія назвала агентство «інформаційною диверсійною групою, яка обслуговує завдання спецслужб зацікавлених держав».

Використання Сєчіним корпоративного літака для поїздок на курорти, незалежно від того, дозволяє це його контракт чи ні, є одним із прикладів нераціонального витрачання коштів «Роснєфтью», сказав Володимир Мілов, який займав до жовтня 2002 року посада заступника міністра енергетики Росії.

Тепер Мілов критикує Кремль, кажучи, що оточення Путіна використовує багатство природних ресурсів РФ в особистих цілях. Він також навів у приклад замовлення, розміщений однієї з «дочок» компанії, на покупку посуду, в тому числі посуду для кав’яру і срібних ложок, загальною вартістю $83 000.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков відмовився від коментарів щодо польотів лайнерів «Роснєфті», обґрунтувавши це тим, що це внутрішнє, корпоративне питання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті