Світ має більш інтенсивно використовувати водень в якості енергії – МЕА
За прогнозами агентства, вартість виробництва водню має знизитись на 30% до 2030 року

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) заявило, що світ має взятись за збільшення використання водню в якості енергії. Про це повідомляє Reuters із посиланням на звіт агентства.
МЕА зазначило, що вартість виробництва водню з відновлювальних джерел енергії до 2030 року може знизитись на 30%, а це паливо може скоротити обсяги викидів в таких галузях як транспорт, хімічна промисловість та виробництво сталі. Утім, агентство попереджає, що як і раніше, існує низка проблем.
Звіт МЕА було оприлюднено, коли міністри енергетики та навколишнього середовища G20 зібрались у місті Каруідзаве напередодні саміту групи в Осаці цього місяця.
Японія активно просуває водень та поставила собі за мету скоротити до 2050 року вартість його виробництва майже вдесятеро.
Тим не менш, багато експертів говорять, що водень є дорогим та потребує надто багато енергії. Очільник Tesla Ілон Маск назвав технологію водневих паливних елементів «неймовірно дурною».
Головний виконавчий директор МЕА Фатіх Бірол наголосив, що хоч водень зараз і перебуває в центрі уваги, тим не менш, більша його частина зараз надходить з викопного палива,і його виробництво спричиняє щорічні викиди вуглеводу, еквівалентні Британії та Індонезії разом узятих.
Виробництво водню з низьковуглеродної енергії є все ще дуже дорогим, а його впровадження стримується повільним розвитком інфраструктури та певними нормативними перепонами.
Бірол сказав, що прийшов час розширити масштаби технологій та знизити затрати, щоб посприяти більш широкому розповсюдженню водню, який зараз використовується головним чином для переробки нафти та виробництва добрив.
«Світ не має упустити цей унікальний шанс зробити водень частиною нашого чистого і безпечного енергетичного майбутнього», – наголосив глава МЕА.
Водень володіє потенціалом для вирішення критичних енергетичних проблем, таких як зберігання енергії вітру та сонця,а також декарбонізація таких секторів, як транспортування на далекі відстані, хімічна промисловість та виробництво сталі, «де важко досягти значного скорочення викидів», говорять експерти.
Агентство, як повідомляється, виклало кілька рекомендацій з виробництва водню з відновлюваних джерел енергії та його поширення в різних країнах. Крім того, МЕА закликало уряди країн використовувати існуючу газову інфраструктуру та підтримувати використання водню для живлення авто, вантажівок та автобусів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].