Захворіло у світі
20,981,939
Померло у світі
760,633
Вилікувалось у світі
13,039,562
Захворіло в Україні
87,872
Померло в Україні
2,011
Вилікувалось в Україні
46,797
Влада білоруського Бреста зупинила будівництво заводу на вимогу жителів

Влада білоруського Бреста зупинила будівництво заводу на вимогу жителів

Екоактивісти проти будівництва акумуляторного заводу неподалік від міста

Влада білоруського Бреста зупинила будівництво заводу на вимогу жителів
фото Белорусские новости

У Бресті (Білорусь) влада вирішила призупинити будівництво акумуляторного заводу, проти якого вже півтора року протестують жителі міста. На думку активістів, це рішення ще не означає задоволення їх вимог, пише Deutsche Welle.

У розпорядженні, яке в п'ятницю, 14 червня, підписав голова Брестського облвиконкому Анатолій Лис, вказується, що будівництво призупинено «до усунення виявлених порушень».

За два дні до цього – вперше за півтора року протестів – глава регіону зустрівся з противниками заводу. Журналістів на зустріч не пустили, але за словами представників ініціативної групи, Анатолій Лис був вражений фактами порушень екологічних норм при будівництві, про які стало відомо активістам.

За підсумками тригодинної бесіди голова Брестського облвиконкому доручив вивчити всі доводи і подані документи. У разі якщо викладені факти порушень законодавства підтвердяться, глава регіону не виключив, що запуск заводу в експлуатацію може не відбутися.

Акумуляторний завод на промисловому майданчику «Аеропорт» у вільній економічній зоні «Брест» будує підприємство ТОВ «АйПауер». Згідно з планами інвестора, на заводі буде налагоджено повний цикл виробництва свинцево-кислотних акумуляторних батарей.

Спочатку в документах державної екологічної експертизи прогнозувалося, що негативний вплив цього підприємства на навколишнє середовище буде незначним. Однак місцеві жителі побоюються, що шкідливі викиди з заводу негативно позначаться на їхньому здоров'ї. До того ж підприємство розташоване близько до популярних місць відпочинку жителів міста.

Протести, пов'язані з появою акумуляторного заводу, почалися в Бресті на початку 2018 року, коли люди вперше дізналися про проект будівництва. Противники заводу вважають, що при ухваленні рішення були порушені процедури, які повинні передувати зведенню промислового об'єкта.

Півтора року небайдужі жителі виходять на акції протесту на центральну площу міста, під приводом «погодувати голубів». В останні місяці зустрічі на площі трансформувалися в стихійну ходу вулицями Бреста.

Деякі з цих акцій завершуються затриманнями активістів, після чого в суді їм виносяться штрафи за «порушення порядку проведення масових заходів». При цьому легально провести мітинг проти будівництва заводу брестська влада дозволила лише раз – у квітні 2018 року.

Розпорядження про призупинення будівельних робіт активісти сприйняли стримано, оскільки поки що немає впевненості, що влада принципово і послідовно поставиться до тих проблем, які вже відомі.

«Призупинення ще не означає, що вимоги людей задоволені: адже поки що мова йде про усунення виявлених порушень», – відзначає активний учасник протестів Олександр Кабанов. На його думку, усунути всі порушення нереально і завод не зможе працювати за правилами. А тому єдиним виходом із ситуації може бути тільки закриття цього підприємства. Поки цього не станеться, активісти готові продовжувати протестні акції.

У прес-службі власника заводу – ТОВ «АйПауер» – заявили:

«Отримавши негативний висновок державної екологічної експертизи, ТОВ «АйПауер» ініціює проведення повторної експертизи, після чого буде відновлено процедуру введення об'єкта в експлуатацію».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті