Захворіло у світі
18,875,773
Померло у світі
708,941
Вилікувалось у світі
11,397,753
Захворіло в Україні
76,808
Померло в Україні
1,819
Вилікувалось в Україні
42,524
Нотр-Дам отримав тільки 9% обіцяних грошей на реконструкцію

Нотр-Дам отримав тільки 9% обіцяних грошей на реконструкцію

Багато компаній та приватних осіб просто відмовилися від своїх обіцянок

Нотр-Дам отримав тільки 9% обіцяних грошей на реконструкцію

Фонд реставраційних робіт Франції отримав на реконструкцію Собору Паризької богоматері тільки 80 млн євро. Це 9% від очікуваних 850 млн євро, які найбагатші люди та компанії країни пообіцяли надати для відновлення собору. Про це повідомляє Radio France.

Багато французьких мільярдерів і найбільших компаній незабаром після пожежі заявили, що перерахують гроші на реконструкцію Нотр-Даму. Такі обіцянки покращили їх імідж і підняли вартість їх акцій на біржах.

Гроші на реставрацію собору приймають чотири фонди: La Fondation de France (Фонд Франції), La Foundation pour le patrimoine (Фонд спадщини батьківщини), La Fondation Notre-Dame (Фонд Собору Паризької богоматері) і Le Centre des monuments nationaux (Фонд охорони історичних пам'яток).

Фонд Франції отримав за останні два місяці лише 9 млн євро реальних грошей – 7 мільйонів від компаній і 2 мільйони від приватних осіб. Проте обіцяно було віддати суму в 29 млн, але поки ці обіцянки не конвертовані в реальні євро.

Фонд спадщини батьківщини звітував про отримання 54,5 млн євро реальних пожертвувань і 221 млн євро «обіцянок» переказу грошей.

Фонду охорони історичних пам'яток також пообіцяли пожертвувань на суму 4,5 млн євро, але реальні надходження виявилися значно меншими.

Франсуа-Анрі Піно і Бернар Арно формально пожертвували обіцяні 300 млн євро Фонду Собору Паризької богоматері. Але при цьому надходження не були одноразовими: мільярдери планують переводити гроші невеликими частинами протягом досить тривалого часу. Журналісти припустили, що таким чином вони хочуть не допустити зловживання грошима: бізнесмени побоюються, що держава може використати пожертви до того, як в соборі почнуть реальні роботи.

Додамо, що багато муніципалітетів та приватних осіб просто відмовилися від своїх обіцянок. Вони послалися на те, що віддати гроші на відновлення собору пообіцяли багато інших людей.

Нагадаємо: 15 квітня приблизно о 18.30 за місцевим часом у центрі Парижа загорівся собор Паризької Богоматері, пожежу гасили понад 400 пожежників. Обвалився шпиль та частина даху. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті