Facebook представить свою криптовалюту Libra вже 18 червня – WSJ

Facebook представить свою криптовалюту Libra вже 18 червня – WSJ

Незвичною є участь у цьому проекті платіжних систем Visa і Mastercard

Facebook представить свою криптовалюту Libra вже 18 червня – WSJ
фото Shutterstock

Компанія Facebook представить власну криптовалюта Libra 18 червня, а її запуск заплановано на 2020 рік, пише The Wall Street Journal, на яку посилається The Bell.

Одночасно буде оголошено про створення консорціуму, до якого увійдуть Visa, Mastercard, PayPal, Uber, Stripe, Booking.com та інші інвестори – кожен з них вкладе в Libra приблизно по $10 млн. Учасники консорціуму будуть управляти криптовалютою незалежно від Facebook.

Криптовалюта Facebook stablecoin («стабільна монета») розробляється в обстановці секретності. Libra буде «стабільною монетою», прив'язаною до долара, це має убезпечити її від коливань, властивим усім іншим криптовалютам. Власна валюта зробить Facebook більш незалежним від регуляторів, відзначає WSJ.

Зазвичай криптовалюта сприймається як альтернатива традиційним платіжним системам, тому участь в Libra Visa і Mastercard є досить незвичною.

Перевага Libra в тому, що у Facebook вже є 2,4 млрд активних користувачів щомісяця. Це дозволить швидко знайти перших покупців.

Користувачам запропонують розрахунки не тільки на базі Facebook, але й через WhatsApp і Facebook Messenger, а також на партнерських майданчиках.

Для конвертації Libra Facebook розробляє термінали, подібні до банкоматів.

Однак Facebook доведеться подолати бар'єри регуляторів. Раніше повідомлялося, що представники компанії вже провели ряд важливих переговорів – зокрема, вони зустрілися з Марком Карні, керуючим Банку Англії (виконує функції Центробанку в Великобританії), з представниками казначейства США і топ-менеджментом Western Union. Але деталі – невідомі. Також незрозуміло, як компанія буде боротися з шахрайством і відмиванням грошей через Libra.

Facebook домовлялася з Visa, Mastercard і великим оператором платежів First Data Facebook про залучення $1 млрд в якості забезпечення токенів. Серед потенційних партнерів також – десятки компаній інтернет-торгівлі і мобільних платіжних сервісів.

Зазначається, що Libra очевидно стане головним конкурентом криптовалюти Павла Дурова Gram, яку Telegram повинен запустити в жовтні цього року. І це дуже небезпечний конкурент: проект Facebook здатний охопити 2,7 млрд чоловік (з урахуванням інтеграції з Instagram і Messenger), тоді як найближча мета Telegram – близько 300 млн користувачів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті