«Газпром» заявив про неможливість контракту з Україною на транзит на європейських умовах

«Газпром» заявив про неможливість контракту з Україною на транзит на європейських умовах

У російській компанії пояснили це відсутністю необхідної інфраструктури в Україні

«Газпром» заявив про неможливість контракту з Україною на транзит на європейських умовах
фото Shutterstock

ПАТ «Газпром» вважає наразі неможливим укладення контракту на транзит газу з Україною на європейських умовах через відсутність у країні необхідних для цього структур. Про це повідомив на прес-конференції член правління, начальник департаменту газового холдингу Сергій Коваль, передає ТАСС.

«Нас багато разів закликали до укладення контракту на європейських умовах, але це дійсно, на мій погляд, поки що неможливо. Тому що в України ще немає тих інститутів, які могли б повноцінно виконувати ті функції, які ми традиційно, працюючи в Європі, очікуємо від таких інститутів як регулятор, транспортний оператор», – зазначив він.

«Без розуміння того, хто твій контрагент, дійсно дуже складно робити якісь передумови чи припущення щодо майбутнього транзитного контракту», – додав Коваль.

Нагадаємо: після нещодавньої зустрічі із заступником представника ЄК Маршем Шевчовичем міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що тристоронні газові переговори можуть відбутись у вересні. На думку російського міністра, Україна ще не готова укладати новий транспортний контракт на європейських умовах. Він переконаний, що найпростішим варіантом є продовження чинного контракту, але «якщо будуть врегульовані розгляди в арбітражних судах».

«Газпром» запропонував компанії «Нафтогаз України» укласти мирову угоду, яка дозволила б врегулювати суперечку між двома компаніями про виплати кожній із них. Новак також зазначив, що «Газпром» готовий на продовження транзитного контракту на поточних умовах і міг би на 25% знизити ціну на газ для України.

Виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко зі свого боку заявив, що така «мирова угода» є абсурдною. Росія пропонує, щоб Україна «добровільно» відмовилася від $2,8 млрд, а по максимуму ще й повернулась у статус боржника за положенням контракту «бери або плати» (понад $80 млрд до кінця 2019 року) та газ, відібраний у 2014-2015 році (біля $4 млрд), заради продовження поточного контракту.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло