США надають Україні ще $250 млн військової допомоги

США надають Україні ще $250 млн військової допомоги

У відповідь Штати очікують проведення в Україні реформ в оборонному секторі

США надають Україні ще $250 млн військової допомоги
фото Міноборони України

США у вівторок, 18 червня, оголосили про виділення Україні додаткових $250 млн «для зміцнення військово-морського і сухопутного потенціалу» країни. Таким чином, загальний обсяг військової допомоги, яку США надали Україні з 2014 року, досягне $1,5 млрд, пише Deutsche Welle.

Надаючи цю допомогу, Вашингтон закликає Київ до продовження реформ.

«Сполучені Штати як і раніше повні рішучості допомагати Україні зміцнювати демократичний цивільний контроль над збройними силами, здійснити реформу управління збройними силами, підвищувати прозорість і підзвітність в питаннях складання бюджету, а також стимулювати реформу оборонної промисловості», – заявив представник міністерства оборони США. За його словами, ці реформи «зміцнять здатність України захищати свою територіальну цілісність в підтримку безпечної, процвітаючої, демократичної і вільної України».

Раніше з'явилися повідомлення, що виділені $250 млн можуть бути призначені для придбання розвідувального обладнання.

У грудні 2017 року адміністрація США схвалила перші комерційні поставки української армії летально] оборонної зброї. Зокрема, дозволені були поставки снайперських гвинтівок моделі M107A1. У березні 2018 року Держдепартамент США схвалив відправку Україні протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) Javelin на суму $47 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті