Європа купує все менше російської нафти
Це пояснюється зупинкою прокачування нафтопроводом «Дружба»

За I квартал 2019 року країни Євросоюзу знизили імпорт російської нафти на 5% (порівняно з аналогічним періодом в 2018). Про це повідомляє enkorr з посиланням на Argus.
За I квартал ЄС закупив у Росії близько 36,2 млн тонн сирої нафти, що є мінімумом з I кварталу 2015 року, коли закупівлі сировини склали трохи більше 35 млн тонн.
У II кварталі, за оцінками Argus, Європа ще більш знизить закупівлі російської нафти. Це пояснюється зупинкою прокачування по нафтопроводу «Дружба» в квітні, коли в трубу потрапила забруднена нафта.
Також забрудненою виявилася нафта, що відвантажується з порту Усть-Луги. У зв'язку з цим європейські нафтопереробники були змушені наростити закупівлі у інших постачальників сировини. Наприклад, угорський НПЗ в Сазхаломбатті збільшив обсяг переробки морських партій, що надходять в Угорщину через Хорватію по нафтопроводу Adria.
У Північно-Західній Європі на тлі забруднення російської нафти Urals одним з найбільш затребуваних сортів став північноморський Forties. За даними агентства, 480 000 тонн цієї нафти було придбано регіональними переробниками в травні, в той час як в квітні вони взагалі не закуповували цей сорт.
Концерн «Білнафтохім» повідомив про постачання некондиційної нафти з Росії увечері 19 квітня. 23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії. Чиста нафта почала надходити 2 травня.
Росія свою провину визнала й погодилася компенсувати збитки, але тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від брудної нафти.
За останньою інформацією, керівництво «Транснєфті» знало про забрудненняще до того, як сировина потрапила в «Дружбу».
За останніми даними, днями німецькі НПЗ PCK Schwedt і Leuna почали отримувати чисту російську нафту трубопроводом «Дружба»,
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].