Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Венесуела продала понад 7,4 тонн золота в Африку у березні – WSJ

Венесуела продала понад 7,4 тонн золота в Африку у березні – WSJ

Мадуро зміг зберегти владу завдяки розпродажу золотих резервів за допомогою секретної операції в Уганді

Венесуела продала понад 7,4 тонн золота в Африку у березні – WSJ
фото pixabay.com

Соціалістичний диктатор Ніколас Мадуро зміг зберегти владу в умовах економічної і гуманітарної катастрофи Венесуели і, зокрема, народної опозиції, розпродавши золоті резерви країни за допомогою секретної операції в Уганді. Про це повідомляє Blitz із посиланням на WSJ.

За словами представників Венесуели і Уганди, в березні на двох російських чартерних літаках з Каракаса на нафтопереробний завод в Ентеббе було перевезено не менше 7,4 тонн золота, вартістю понад $300 млн.

Людина, знайома з резервами венесуельського Центрального банку, сказав, що золоті злитки майже напевно були передані Венесуелі Сполученими Штатами в 1940-х роках в якості оплати за нафту, поставлену під час Другої світової війни.

У доповіді говориться, що іноземний дипломат і опозиційні законодавці Венесуели прийшли до висновку, що уряд Мадуро експортував злитки.

Золото в Уганду привезли двома партіями (в 3,8 тонни і 3,6 тонни) на літаку російської чартерної компанії Nordwind Airlines.

За даними WSJ, золото доставили з Каракаса в аеропорт Ентеббе в Уганді, а потім переправили в компанію African Gold Refinery (AGR), що займається переплавкою золота.

У період з кінця 2017 по 1 лютого 2019 року Центральний банк країни продав не менше 73,3 тонни золота, ринковою вартістю близько $3 млрд компаніям в Об'єднаних Арабських Еміратах і Південній Африці.

Нагадаємо: у травні Венесуела продала золота з резервів Центрального банку на $570 млн в обхід санкцій Мінфіну США.

У квітні влада Венесуели вилучила 8 тонн золота зі сховищ Центрального банку країни для подальшого його продажу за кордоном. Експерти тоді заявили, що при такому темпі золоті резерви можуть взагалі вичерпатися до кінця поточного року. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті