Захворіло у світі
5,763,122
Померло у світі
358,235
Вилікувалось у світі
2,389,735
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
Україна отримала 1 млрд євро від роміщення довгострокових єврооблігацій

Україна отримала 1 млрд євро від роміщення довгострокових єврооблігацій

Єврооблігації знаходяться в лістингу на біржі Euronext Dublin

Україна отримала 1 млрд євро від роміщення довгострокових єврооблігацій
Фото Shutterstock

Сьогодні, 20 червня, Україна отримала кошти від розміщення облігацій зовнішньої державної позики (єврооблігацій) обсягом 1 млрд євро із дохідністю 6,75% і зі строком погашення 20 червня 2026 року. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Єврооблігації знаходяться в лістингу на біржі Euronext Dublin.

7-річні єврооблігації в основному були розміщені серед фондів, що управляють активами, пенсійних та страхових фондів (85%). Частка хедж фондів склала 10% від інвестицій, тоді як частка банків та індивідуальних інвесторів склала 2%. Суверенні інвестиційні фонди склали 3% інвесторів в українські державні єврооблігації номіновані в євро.

Інвестори зі Сполученого Королівства, Сполучених Штатів, Німеччини та інших країн Європейського Союзу купили більшу частину випуску обсягом 1 млрд євро, частка яких склала 32%, 27%, 17% та 13% відповідно. Інвестори зі Швейцарії купили 7% від випуску, тоді як частка інвесторів з Азії склала 4%.

Кошти від розміщення нових випусків єврооблігацій були перераховані на рахунки Державної казначейської служби та будуть використані для фінансування державного бюджету України.

Як повідомлялося, Мінфін України залучив BNP Paribas і Goldman Sachs для спільної організації і як спільних букраннерів для проведення роуд-шоу 7-річних євробондів в євро. Зустрічі з інвесторами проходили 10-13 червня в Лондоні, Франкфурті, Мюнхені та Мілані.

Нещодавно Україна оголосила про прайсинг нових єврооблігацій, випущених в євро, обсягом 1 млрд євро з кінцевим терміном погашення 20 червня 2026, попит склав 6 млрд євро.

Раніше повідомлялось, що понад 200 інвестиційних фондів із 25 країн світу придбали семирічні українські державні облігації, номіновані в євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті