Лідери ЄС не змогли обрати заміну Дональду Туску та Жан-Клоду Юнкеру
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Лідери ЄС не змогли обрати заміну Дональду Туску та Жан-Клоду Юнкеру

Вищих чиновників ЄС буде призначено на наступному саміті 30 червня

Лідери ЄС не змогли обрати заміну Дональду Туску та Жан-Клоду Юнкеру
Дональд Туск, Жан-Клод Юнкер
фото www.flickr.com/photos/europeancouncil_meetings

Лідери ЄС під час саміту 20 червня не змогли визначитись із тим, хто стане новим главою Єврокомісії та президентом Ради ЄС. Про це повідомляє London Evening Standart.

Дискусії, які тривали чотири години, призвели до того, що жоден з претендентів не отримав більшості голосів, а лідери домовились знову зустрітись наприкінці місяця.

Президент Європейської Ради Дональд Туск сказав, що глави 28 країн-членів знову обговорять призначення 30 червня. Він додав, що Рада ЄС погодилась із тим, що має бути пакет кандидатів, який «відображає різноманіття ЄС».

«В раді ЄС відбулось повне обговорення кандидатів, беручи до уваги мої консультації та заяви, зроблені в Європарламенті. Жоден кандидат не отримав більшості… Ми зустрінемось знову 30 червня», – сказав він.

У свою чергу глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер у властивій йому манері пожартував: «Я констатував з деяким задоволенням, і так, навіть щастям, те, що, схоже, мене не дуже просто замінити».

Очікується, що під час нової зустрічі буде прийнято рішення про призначення нового президента Ради ЄС, глави ЄК, очільника ЄЦБ та верховного представника ЄС з іноземних справ та політики безпеки.

Як повідомляється, обговорення в перший день саміту також були присвячені змінам клімату, поширенню дезінформації, довгостроковому бюджету ЄС та зовнішнім зв’язкам.

Нагадаємо: лідери ЄС під час саміту продовжили санкції проти Росії не на півроку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло