Повна очистка «Дружби» в Білорусі відбудеться лише в середині серпня – «Білнафтохім»

Повна очистка «Дружби» в Білорусі відбудеться лише в середині серпня – «Білнафтохім»

Сьогодні на території Білорусі знаходиться близько 620 000 брудної нафти

Повна очистка «Дружби» в Білорусі відбудеться лише в середині серпня – «Білнафтохім»
фото twitter.com/belchemoil

Повне очищення гілок трубопроводу «Дружба», розташованих на території Білорусії, від забрудненої російської нафти відбудеться тільки до середини серпня. Про це йдеться в повідомленні «Білнафтохіму».

Сьогодні, 21 червня 2019 року почалося витіснення забрудненої органічними хлоридами російської нафти в трубопроводі Унеча – Полоцьк і заміщення її чистою нафтою.

Нафта витісняється від Унечі в сторону Полоцька, а потім по трубопроводу Сургут – Полоцьк реверсом в сторону Невеля.

Очікується, що витіснення нафти з першої гілки нафтопроводу завершиться 3 липня, потім почнеться витіснення забрудненого сировини з другої гілки нафтопроводу Унеча – Полоцьк, яке триватиме до кінця липня. Завершальний етап на північному напрямку – витіснення нафти з білоруської ділянки нафтопроводу Сургут – Полоцьк – триватиме до 15 серпня 2019 року.

Таким чином, повне очищення магістрального трубопроводу «Дружба» на білоруській території прогнозується в середині серпня 2019 року.

Сьогодні на території Республіки Білорусь в трубопроводах знаходиться близько 620 000 тонн некондиційної нафти.

За всіма білоруськими ділянками магістрального нафтопроводу «Дружба» ведеться посилений контроль якості нафти, що надходить з Російської Федерації, яка слідує як на білоруські НПЗ, так і в напрямку Польщі та України. Наразі аналізи, проведені акредитованою лабораторією, реєструють параметри якості нафти в рамках стандарту.

Нагадаємо: днями в АТ «Укртранснафта» оцінили, що для повного звільнення української ділянки нафтопроводу «Дружба» від забрудненої хлорорганікою нафти може знадобитися від трьох до п'яти місяців

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті