Захворіло у світі
6,800,604
Померло у світі
396,591
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
«Укртранснафті» треба 3-5 місяців, щоб позбавитись брудної російської нафти

«Укртранснафті» треба 3-5 місяців, щоб позбавитись брудної російської нафти

Компанія через відсутність техможливостей не повертає некондиційну нафту в РФ, а перекачує її партіями європейським споживачам відповідно до узгодженого графіку

«Укртранснафті» треба 3-5 місяців, щоб позбавитись брудної російської нафти
фото www.facebook.com/ukrtransnafta

В АТ «Укртранснафта» оцінюють, що для повного звільнення української ділянки нафтопроводу «Дружба» від забрудненої хлорорганікою нафти  може знадобитися від трьох до п'яти місяців. Про це в компанії повідомили у відповідь на запит DW.

В компанії зазначили, що не здійснюють перекачку некондиційної нафти у російському напрямку через відсутність технічної можливості. Забруднена нафта перекачувалася партіями європейським споживачам відповідно до графіку, затвердженого усіма операторами трубопроводу «Дружба».

«Наразі компанія звільнила одну нитку нафтопроводу «Дружба» від нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук, що дозволило відновити транзит українською ділянкою нафтопроводу», – зазначили у прес-службі.

Також в «Укртранснафті» пояснили порядок відшкодування «Транснєфтью» збитків внаслідок потрапляння забрудненої нафти.

«Йдеться про відшкодування додаткових витрат, пов’язаних із проведенням нестандартних робіт через потрапляння російської нафти із підвищеним вмістом хлорорганіки до української нафтотранспортної системи», – уточнили у прес-службі. 

Зокрема, це стосується збільшення витрат на транспортування, бо робота однією гілкою нафтопроводу (як зараз) більш затратна, ніж двома гілками (як це було до призупинення роботи нафтогону 25 квітня). Зазначається, що усі терміни, розмір та умови виплат врегульовані спеціальною додатковою угодою до чинного договору на транспортування нафти між «Укртранснафтою» і «Транснєфтью». Водночас точний розмір відшкодування українська сторона зможе назвати після завершення усіх нестандартних робіт, пов'язаних із потраплянням «брудної» нафти.

Концерн «Білнафтохім» повідомив про постачання некондиційної нафти з Росії увечері 19 квітня. 23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії. Чиста нафта почала надходити 2 травня.

Росія свою провину визнала й погодилася компенсувати збитки, але тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від брудної нафти.

За останньою інформацією, керівництво «Транснєфті»  знало про забрудненняще до того, як сировина потрапила в «Дружбу».

За останніми даними, днями німецькі НПЗ PCK Schwedt і Leuna почали отримувати чисту російську нафту трубопроводом «Дружба».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті