Москва заборонила грузинським авіакомпаніям польоти до Росії
Авіакомпанії Грузії мають гарантувати достатній рівень авіаційної безпеки і сплатити борги, повідомив Мінтранс РФ

Москва заборонила грузинським авіакомпаніям Georgian Airways і MyWay Airlines з 8 липня літати в Росію. Про це повідомляє dw.
Міністерство транспорту РФ пояснило тимчасову заборону необхідністю гарантувати «достатній рівень авіаційної безпеки», а також «наявністю простроченої заборгованості за аеронавігаційну діяльність».
Так, грузинські авіакомпанії мають погасити заборгованість в розмірі $792 500 і 592 200 рублів, стверджує російське відомство. За його даними, грузинська сторона «визнала заборгованість ще в 2008 році, але відтоді так і не погасила її». Заборона буде діяти до погашення боргу і надання авіакомпаніями своїх програм авіаційної безпеки.
Додамо, що напередодні російський президент Володимир Путін своїм указом заборонив з 8 липня російським авіакомпаніям здійснювати перевезення росіян з території РФ в Грузію. Крім того, туроператорам і турагентам рекомендовано утримуватися від продажів турів в Грузію.
Нагадаємо: в ніч на 21 червня в Тбілісі поліція розігнала акцію протесту поблизу парламенту країни. Учасники акції намагалися прорватися в парламентську будівлю. У відповідь на це грузинські правоохоронці пустили в хід кийки, сльозогінний газ, водомети, акустичні гармати та гумові кулі. Внаслідок сутичок постраждали 240 осіб, у лікарнях перебувають 102 людини. Також в ході акції протесту було затримано 305 осіб, повідомило міністерство внутрішніх справ Грузії.
Причиною масових протестів став скандал через поведінку російської делегації на сесії Міжпарламентської асамблеї православ'я у Грузії. Під час відкриття сесії російський депутат і член делегації Сергій Гаврилов сів у крісло спікера грузинського парламенту. Через це опозиційні партії заблокували трибуну, вимагали вибачень від Гаврилова та звинуватили владу та спікера грузинського парламенту в тому, що вони допустили цю ситуацію.
Внаслідок протестів у відставку пішов голова грузинського парламенту Іраклій Кобахідзе.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].